Expertka prezradila jednoduchý trik, ako zachovať jemnosť uterákov. Takto už nikdy nebudú po čase drsné

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Expertka sa podelila o trik, vďaka ktorému budú uteráky vždy jemné a nadýchané. Dokonca to funguje aj pri tých, ktoré sú už drsné na dotyk.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál The Sun, nie je nič horšie, než sa utierať uterákom, ktorý je drsný a zanechá vašu pokožku podráždenú. Našťastie, Morgan LaLonde, ktorá pracuje ako brand manažérka vo Whirlpool, má hneď niekoľko tipov na to, ako zachovať jemnosť uterákov a predĺžiť tak ich životnosť.

Foto: Pexels

Nestačí len aviváž

Podľa profesionálov v Homes & Gardens, rôzne prvky môžu prispieť k tomu, že je uterák na dotyk škrabavý a nie jemný. „Kombinácia faktorov spôsobuje, že uteráky sú tvrdé a škrabúce, vrátane používania aviváže a prebytku pracieho prostriedku,“ uviedli. Odborníci dodali, že tvrdá voda môže tiež zohrávať úlohu pri ničení mäkkej textúry vašich uterákov.

Morgan preto odporúča používať biely destilovaný ocot alebo sódu bikarbónu ako alternatívu k aviváži. „Aviváž môže niekedy zanechať zvyšky alebo ovplyvniť savosť uterákov,“ vysvetlila expertka a pokračuje: „Jednoducho pridajte pol šálky do prania, aby ste pomohli zmäkčiť vlákna uterákov.“

Expertka sa tiež podelila o niekoľko preventívnych tipov, ktoré podľa nej udržia vaše uteráky mäkké aj po viacnásobnom praní.

Ako prať a odkladať uteráky

Najnovšie články