Dokonca aj tú najodolnejšiu škvrnu sa mi podarilo odstrániť s pomocou tohto domáceho prípravku. Moja mama takto čistí oblečenie už viac ako 25 rokov

Monizz

Je to náš čas a energia. Každá fungujúca žena vie, aké sú tieto dve veci dôležité a niekedy priam úplne nenahraditeľné. Aj preto niekto múdry vymyslel práčku a ušetril ženám čas, ktorý tak môže ľahko venovať iným rovnako dôležitým záležitostiam.

pixabay.com

S príchodom práčky však prišli aj pracie prostriedky. Už to nebolo len mydlo, postupne to boli rôzne prášky, potom gély, aviváže a dnes už je toho na trhu toľko, že sa  v tom niekedy samé nevieme zorientovať. Napriek tomu ešte stále nikto nevynašiel nič, čo by odstránilo akékoľvek škvrny úplne spoľahlivo a do bodky.

Univerzálny prostriedok

Ak ste už počuli o sóde bikarbóne, ktorá vybieli a vyčistí aj tie najhoršie škvrny, potom patríte rozhodne k tej väčšej skupine gazdiniek. No ak ste ju ešte stále nevyskúšali, potom patríte k tej menšej. Sóda bikarbóna je v tomto smere celkom nenahraditeľná. Zmiešajte si v lavóre s teplou vodou jednu polievkovú lyžicu sódy bikarbóny a špinavé veci do nej namočte asi na 30 minút. Potom ich vyperte v práčke na takom pracom programe, na aký sú určené.

pixabay.com

Na zažltnuté škvrny od potu je najlepšie použiť pomer 2:1, peroxid a tekuté mydlo. Pokojne aj také, ktoré používate na umývanie rúk. Naneste zmes na škvrny, nechajte hodinu pôsobiť a potom opláchnite a vyperte. No a naozaj odolné škvrny vyperiete pridaním piatich tabliet aspirínu priamo do bubna práčky.

pixabay.com

Na olej a mastné škvrny vynikajúco poslúži kukuričný škrob alebo mastenec. Posypte ním vlhké oblečenie priamo na fľaky a nechajte takto cez noc. Ráno veci od škrobu opláchnite a štandardne vyperte.

pixabay.com

Citrónová šťava je zasa vynikajúcim antibakteriálnym prostriedkom, ktorý sám o sebe síce nebieli, ale udržuje svetlé farby v pôvodných odtieňoch. Takisto sa ju rozhodne oplatí pridávať do prania, najmä ak bojujete s tvrdou vodou, ktorá bielu bielizeň aj dokázateľne rýchlejšie farbí do siva.

pixabay.com

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Jednoduchý trik, vďaka ktorému zvládne dymové líčenie aj začiatočník. Jediné, čo musíte urobiť je naniesť očný tieň na …

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru