Na dokonalú angličtinu potrebujete len dve veci: 10 minút denne a tieto prehľadné tabuľky pripnuté na chladničke

Banana

Mávate stres pred cestou do zahraničia, pretože neovládate jazyk? Nezúfajte. Nie každý je v cudzích jazykoch ako ryba vo vode. Mnohým môže neznalosť jazyka doslova znižovať sebavedomie, no týmto pocitom je koniec. Nedávno sme vám poskytli rýchly návod na najlepšie klávesnicové skratky a ich využitie a dnes sme si pre vás pripravili to najdôležitejšie z angličtiny. Postačí vám 10 minút denne a už o týždeň uvidíte neuveriteľný pokrok. Na základnú komunikáciu v cudzine vám postačí týchto zopár slov, fráz a viet.

Je samozrejmé, že ak človek chce, dorozumie sa doslova rukami i nohami. My vám to ale rozhodne uľahčíme. Nasledujúce tabuľky sa pre vás stanú akousi abecedou nutnej angličtiny. Ak ste úplný začiatočník, táto pomôcka sa vám zíde kdekoľvek a učiť sa z nej môžete napríklad aj cestou v autobuse alebo kým čakáte v rade na pošte. Vytlačte si nasledujúce tabuľky a založte ich do diára, peňaženky alebo vylepte na chladničku. Každý deň vám postačí niekoľko minút na naučenie sa nových slov a niekoľko minút na opakovanie slov z predchádzajúcich dní. S týmito tabuľkami učenie nebude povinnosť, ale zábava.

Základom sú zámená i podstatné mená, ktoré budú tvoriť jadro vašej slovnej zásoby. V praxi sa dorozumiete aj s takýmto množstvom slov, ktoré pomenujú všetko potrebné.

Jana

Keď viete zámenami označiť osoby a máte jadro slovnej zásoby, máte slušný základ, od ktorého sa dajú rozvíjať vety. Pokúste si doma urobiť malé cvičenie a snažte sa slovenské slová nahrádzať anglickými, ktoré ste sa už naučili. Ak ich budete používať vo vete a to, čo predstavujú si zvizualizujete,  oveľa jednoduchšie si ich zapamätáte.

Ďalším krokom sú napríklad farby, dôležité nápisy na dverách budov, štítkoch alebo označeniach a tiež základné frázy, ktoré ľudia využívajú každý deň.

Jana

Vďaka znalosti nápisov nevojdete do zlých dverí a vyhnete sa nedorozumeniam. Frázy vás zas budú sprevádzať pri každodennom styku s ľuďmi v obchode, reštaurácii, v hoteli alebo kamkoľvek sa v zahraničí pohnete. Je pekné správať sa úctivo aj mimo domova a slová ako ďakujem a prosím tak budete mať stále so sebou.

Poslednou fázou sú celé vety, ktoré využijete veľmi často. Tie by ste si mali zapamätať ešte pred výletom alebo dovolenkou, pretože sa vám zídu v každej situácii. Ide o základné vety, ktoré použijete v bare, potravinách, reštaurácii, po príchode do hotela,… Tabuľky obsahujú aj takzvané bezpečnostné vety a frázy, ktoré dúfame, nebudete potrebovať. Pre prípad núdze, ochorenia, nehody alebo nebezpečenstva je ich však veľmi dobré poznať.

Jana

Veríme, že sa pri najbližšej ceste do zahraničia vďaka týmto tabuľkám nestratíte a samozrejme vám želáme, aby ste si výlet užili čo najviac. Snáď nebudete slovnú zásobu z posledného okienka vôbec potrebovať.

Pozri aj: Tento jednoduchý no efektívny trik naučí vaše dieťa násobilku veľmi jednoducho. Vedieť ju bude aj o polnoci!