Tento jednoduchý no efektívny trik naučí vaše dieťa násobilku veľmi jednoducho. Vedieť ju bude aj o polnoci!

Monizz

Matematika. Rozporuplný predmet, ktorý delí populáciu na jej priaznivcov a odporcov približne pol na pol. Ak však vezmeme do úvahy, aké dôležité je ovládať základné matematické poznatky, v živote si toho veľa uľahčíme. Napríklad taká násobilka. Kto by sa už bez nej zaobišiel?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Rodičia horekujú, že vzdelávací systém sa zhoršuje, deti málo vedia a po absolvovaní základnej školy majú problém aj so základným vzdelaním. Žiaci nemajú motiváciu k učeniu. A pritom sú dnes niektoré veci, ktoré sa deti učia ešte na nižšom stupni základných škôl, absolútne nevyhnutné.

Matematika učí deti myslieť

Či už ste odporca alebo priaznivec matematiky, musíte uznať, že bez istých vecí by sme sa vo svete nezaobišli. Sčítať a odčítať, vynásobiť a vydeliť. Aspoň tieto znalosti by mal ovládať každý gramotný človek, no aj to robí našim deťom problémy. Niekedy je ale riešenie problému také jednoduché, až mu sami nechceme veriť. Pozrite sa na metódu, ktorú využívajú žiaci vo svete.

pixabay.com

Pytagorova tabuľka

Pamätáte si ju? Možno ste sa s jej pomocou učili ešte aj vy! Táto tabuľka precvičí násobenie čísel a na zadnej strane je kontrolný hárok. Ide o známy ťahák, ktorý sa ale z neznámeho dôvodu v určitom období prestal používať. Neobsahuje žiadne nadbytočné číslice, iba to, čo dieťa potrebuje.

takprosto.cc
takprosto.cc
takprosto.cc

Jej obrovskou devízou je, že núti deti myslieť. Logicky myslieť. Akonáhle sa na ňu dieťa pozrie, začne logicky uvažovať. Pri niektorých trikoch, na ktoré deti spravidla prichádzajú sami manipuláciou s tabuľkou, sa z učebnej pomôcky stane zábavná hra.

Dá sa kúpiť aj u nás

pexels.com

Pytagorovu tabuľku je možné kúpiť aj u nás a za pomerne nízky peniaz. Na internete je viacero obchodov, ktoré ju majú k dispozícii aj s návodom na ďalšie možné hry. Deti sa tak nemusia trápiť so základnou znalosťou násobilky, keďže sa ju naučia stopercentne a navyše zábavnou formou. Koniec koncov, logické myslenie sa im raz v živote veľmi zíde.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články