Jednoduchý trik, vďaka ktorému zvládne dymové líčenie aj začiatočník. Jediné, čo musíte urobiť je naniesť očný tieň na …

Zuzana Fulopova

Každá z nás vie, že make-up dokáže robiť zázraky na počkanie. Napriek tomu chceme, aby bol čo nadprirodzenejší, a to sa týka nielen pleti, ale aj očného make-upu. Ako to však dosiahnuť? My to vieme! Skúsili sme modernú prirodzenú techniku tieňovania očí, vďaka ktorej sme dosiahli želaný efekt jemnosti a prirodzenosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Od zastaralých techník sa táto technika odlišuje jemným mäkkým tieňovaním, prirodzenou farebnosťou a prechodom zo svetlejšieho odtieňa na tmavší. Základ tejto techniky je prirodzene zdôrazniť očné okolie.

youtube.com

K tomu, aby sme si namaľovali očné partie touto technikou, budeme potrebovať podkladovú bázu pod očný make-up, paletu hnedých odtieňov, niekoľko sád plochých očných štetcov – a to dva tenké a jeden hrubý, kefku na tieňovanie a na obočie a taktiež čiernu špirálu.

Kroky k dokonalému očnému make-upu

Ako prvé aplikujeme na celé viečko podkladovú bázu, ktorá nám zabezpečí to, že nám tiene na oku dlhšie vydržia. Následne nanesieme hrubším štetcom na plochu celého oka svetlejší odtieň s miernym leskom.

youtube.com

Ďalší krok je zameraný na tieňovanie spodného viečka. Zoberieme si malý štetec, ktorým aplikujeme tmavší matný odtieň na 1/3 spodného viečka.

youtube.com

Následne týmto istým odtieňom začneme tieňovať okraj vrchného viečka od vonkajšieho rohu k vnútornému. Pri tom sa snažíme zachovať uhlopriečku oka.

youtube.com

Ďalším krokom je tieňovanie. Pomocou plochej kefky si tmavé tiene, ktoré sme si aplikovali na horné viečko, rozmažeme dostratena tak, ako je to zobrazené na obrázku.

youtube.com

Na druhý tenký štetec si nanesieme svetlohnedú farbu, pomocou ktorej odstránime hranice prechodu medzi svetlým a tmavým odtieňom.

youtube.com

Pomocou ďalšieho tenkého štetca nanesieme červenkastý odtieň na celú plochu horného okraja viečka a následne na 1/3 dolného.

youtube.com

Nezabudnime aj na dotvorenie prechodu medzi obočím a viečkom. Pomocou kefky na obočie aplikujeme žiarivejší bledší odtieň tesne pod obočím v hornom a vnútornom okraji oka.

youtube.com

Následne plochým štetcom opatrne vytieňujeme zvyšnú polku spodného viečka rovnakým odtieňom, pričom začíname od vnútorného rohu oka smerom von.

youtube.com

Na záver už len aplikujeme čiernu špirálu na horné aj dolné mihalnice a je to!

youtube.com

Tak ako milé dámy, páči sa vám táto technika maľovania? Podľa nás sa ju oplatí vyskúšať, čo poviete? Dajte nám vedieť do komentárov.

Pozri aj: Moja suseda kúpila na poslednú chvíľu 3 vysoké biele sviečky a dala ich do priesvitného pohára. To, čo vytvorila sme hneď urobili aj u nás doma

                                                                                         zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) takprosto.cc

Najnovšie články