8 jednoduchých rád pre dlhšie a zdravšie vlasy

Lucia Mužlová

Kto by netúžil po dlhých a zdravých vlasoch? Myslím si, že sa tu nenájde ani jedna žena. Vlasy nám však krásne nenarastú cez noc a je potrebné sa o ne starať. Je to pomyselná koruna krásy a môžeme ich považovať aj za akýsi symbol ženskosti. Každý z nás má iný typ vlasov s inou bunkovou stavbou, ktorá dáva vlasom niektoré unikátne vlastnosti (napr. odolnosť voči vysokým teplotám, klíme). Pripravili sme pre vás pár rád, pomocou ktorých vám narastú dlhé a hlavne zdravé vlasy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Podľa odborníkov rastú ľudské vlasy v priemere 1 cm za mesiac. Za rok to vychádza približne od 12 do 15 cm. Niektorým ženám sa však podarí dosiahnuť len istú dĺžku, a to najmä kvôli tomu, že sú ich vlasy poškodené. Najväčšou chybou je to, že dámy často nosia vlasy stiahnuté v gumičke, ktoré trhajú a lámu vlasy. Ak je to naozaj prehnané a do gumičky dávajú aj mokré vlasy, alebo s vlasmi v cope aj spávajú, je to pre ne katastrofa.

Ak sa vám nedarí „vypestovať“ si dlhé vlasy, nezúfajte, máme tu pre vás nejaké tipy, ktoré by vám mohli pomôcť. Sú to nenáročné činnosti, vďaka ktorým získajú vaše vlasy stratenú silu.

Dobrý šampón

vlasy1
wittyfeed.com

Zainvestujte do šampónu, ktorý je vhodný práve pre váš typ vlasov. Najlepší je bez sulfátov a silikónov. Nešetrite na kondicionéroch a maskách. Ak však máte po nich vlasy zaťažené, tak ich radšej nepoužívajte.

Správne umývanie vlasov

vlasy2
wittyfeed.com

Vlasy si nemusíte umývať pravidelne. Podľa dermatológov a kaderníkov, môže časté umývanie vlasov viesť k ich poškodeniu. Ideálne je, ak si vlasy umývate 2 až 3 krát týždenne.

Umývanie v studenej vode

vlasy3
wittyfeed.com

Skúste si oplachovať vlasy studenou alebo letnou vodou. Príliš horúca voda vlasom škodí a robí ich krehkejšími.

Pokračovanie na ďalšej strane..

Najnovšie články