15 revolučných trikov v kozmetike, ktoré by mala poznať každá žena. Vďaka tipu č. 2 kamarátka nemusela podstúpiť zákrok a jej sebavedomie sa zvýšilo o 100%

KatkaR

V dnešnej dobe, ktorá je vďaka sociálnym sieťam presýtená rozličnými informáciami zo všetkých oblastí, máme často problém vybrať si z nich to najlepšie. Nachádzajú sa medzi nimi aj tipy a triky, ktoré ponúkajú veľmi šikovné a efektívne alternatívy plastických zákrokov a vylepšení a viete ich zrealizovať v pohodlí svojho domova, bez potreby akýchkoľvek drahých kozmetických výrobkov, bez zapojenia plastických chirurgov, s použitím surovín a materiálov, ktoré máte pravdepodobne hneď po ruke.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zubná pasta + sóda bikarbóna = zbohom čiernym bodkám

pinterest.com

Ak ste už unavená z množstva čiernych bodiek, ktoré sa neúnavne objavujú na vašej T-zóne, zmiešajte zubnú pastu so sódou bikarbónou. Pomocou nepoužitej zubnej kefky si túto zmes jemným masážnym pohybom naneste na bradu, nos a čelo a nechajte pôsobiť pár minút. Potom opláchnite teplou vodou. Táto zmes vám pomôže zatočiť s čiernymi bodkami a navyše vašu pleť zbaví prebytočnej mastnoty.

Dajte si však pozor, niektoré typy zubných pást môžu byť nevhodné pre citlivú pleť. Ak by ste pocítili pálenie alebo svrbenie, okamžite proces prerušte. Citlivosť na produkt si môžete najskôr vyskúšať na niektorej inej časti tela, napr. na ruke.

Plnšie pery

Ak nie ste zástankyňou chirurgických zákrokov, desí vás predstava všetkých tých lekárov, ihiel a krvi, no napriek tomu túžite po plnších perách, vezmite obyčajnú vidličku a jemne ňou pichajte do našpúlených pier. Toto jemné šťuchanie zvýši krvný obeh a vaše pery budú vďaka tomu vyzerať plnšie a sexy. Naneste obľúbený rúž alebo lesk na pery.

Jednoduché strihanie končekov

Ak nemáte čas na vysedávanie u kaderníčky, môžete si pomôcť aj sama a zničené končeky vlasov si upraviť pomocou tejto techniky. Oddeľte si prameň vlasov, z ktorého chcete strihať, trochu ho zatočte a končeky odstrihnite. Potom ich už iba opatrne prestrihajte, aby ste upravili vzniknutý tvar.

Krásne vlny pomocou pásky

View this post on Instagram

🐥 DUCK TAPE CURLS! 🐥 Back at it again with another cheap hack for Super Voluminous Messy Heartless Curls. What? Why in the world?! Wellllll Don't knock anything before you try it! 😉 Of Course mine had to be pink, and with UNICORNS!! 🦄😆 All you have to do is get duck tape tape, fold each strip in half, fold the edges to make sure there's no sticky part showing, curl your hair around the centre of the tape, and tie the tape in a knot. I used 23 strips, and I cut each strips to around 12 inches. The length and quantity of the strips will vary depending on the length and thickness of your hair. Wearing a scarf will make sure it stays in place, and it makes it comfier to sleep in. 💋 Wearing @hudabeauty lip contour in Video Star & Smolder Cosmetics in Neopolitan on top 💋 @hairmakeupdiary @allmodernhair @wakeupandmakeup 🎶 Bob Marley – Is This Love (Soke Remix) 🎶 Major Lazer – Too Original (Kream Remix) • • • • #hairmakeupdiary #brian_champagne #melformakeup #wakeupandmakeup #hudabeauty #allmodernmakeup #hair_videos #hairvideodiary #shophudabeauty #makeuptutorialsx0x #styleartists #maquillajesvideos #fashionarttut #Heatlesscurls #hairandnailfashion #1minutemakeup #loucaspormaquiagem #laurag_143 #makeupfanatic1 #makeupartistsworldwide #glamvids #videosbeauty #marysmotives #MakeUpClips #Shimycatsmua #makeupvideoss #justhairvids #hypnaughtypower #peachyqueenblog #Fakeupfix @hairarttut @glamvids @hair.videos @hair.trending @hairvideodiary @styleartists

A post shared by MAKEUP & RANDOMNESS 🦄 (@charmiejanee) on

Už naše staré mamy používali kusy oblečenia alebo noviny, aby si vytvorili krásne kučery. Ale my sme v 21. storočí, a preto máme možností trochu viac. Vezmite lepiacu pásku a nastrihajte si kúsky podľa dĺžky vašich vlasov. Potom jednotlivé kúsky preložte na polovicu tak, aby sa lepiacou časťou zlepili dokopy (ukážku nájdete vo videu). Následne na každý z nich obtočte pramienok vlasov a nechajte pôsobiť počas noci. Ráno sa prebudíte s krásnymi vlnitými vlasmi.

Zhodný odtieň rúžu na pery a laku na nechty

View this post on Instagram

Pretty in pink. By@darrentieste

A post shared by ugly duckling projects (@uglyupdate) on

Po dosiahnutí rovnakej farby či dokonca odtieňa nášho rúžu a laku na nechty túžia asi viaceré z nás. Ak však napriek úmornému pátraniu v drogériách neviete nájsť odtieň laku, ktorý by dokonale sedel k vášmu rúžu, máme riešenie! Použite vybraný rúž alebo balzam na pery, naneste ho na každý necht a potom naneste 2 vrstvy priesvitného laku. Hotovo!

Čerstvý look hneď po prebudení

pixabay.com

Ak sa v noci začína váš druhý deň a ponocovanie pre vás vôbec nie je neznámym pojmom, určite vás ráno v zrkadle čaká nepríjemný pohľad na tmavé kruhy pod očami. Riešením v tomto prípade je nanesenie bielej alebo krémovej ceruzky na oči na dolnú očnú liniu a pozrimeže – váš čerstvý look je na svete!

Vrkoč vo vyššej pozícii

pinterest.com

Ak túžite po vrkoči, ktorý by vyzeral ako zo 60. rokov, použite 2 vlásenky, ktoré zapichnete do vlasov zo spodnej strany vrkoča. Okamžité nadvihnutie je zaručené!

Zníženie začervenania vyrážky

pinterest.com

Červená a naviac boľavá vyrážka sa väčšinou objaví v tej najnevhodnejšej chvíli. Keď nás čaká dôležité pracovné stretnutie, cesta na dovolenku či nebodaj rande s novým kolegom, je tu ako na zavolanie. Ale nezúfajte, máme pre vás jednoduchý trik. Pohľadajte očné kvapky, roztok naneste na vatovú tyčinku alebo odličovací tampón a priložte na začervenané miesto. Nechajte pôsobiť niekoľko sekúnd a uvidíte, že vyrážka už nebude taká červená a opuch sa zmierni.

Úprava odstávajúcich vlasov

pinterest.com

Ak sa často stretávate so situáciou, kedy si horko-ťažko vytvoríte požadovaný účes, no pri lepšom pohľade do zrkadla vidíte, ako vám z neho neposlušne vyčnievajú tzv. detské vlásky, tento tip je pre vás ako stvorený! Vezmite nepoužitú zubnú kefku a ponaprávajte ich. Výsledok môžete nakoniec zafixovať lakom na vlasy.

Perfektná očná linka vďaka vlásenke

pinterest.com

Obyčajné čierne vlásenky sú nielen nenahraditeľným prvkom pri vytváraní krásnych účesov a vlasových kreácií. Môžu vám pomôcť aj pri nanesení očnej linky, ktorá bude vďaka nim pravidelná, rovná a dokonalá. Na koniec vlásenky naneste farbu z vašej očnej linky a priložte na viečko. Otlačený tvar potom vyfarbite a zvyšok dokončite podľa zvyku. Perfektné, nemyslíte?

Natočenie rias pomocou fénu

pinterest.com

Ak chcete, aby vám krásne natočené riasy vydržali čo najdlhšie, použite sušič na vlasy. Jednoducho vezmite kliešte na riasy a nahrejte ich pomocou fénu. Nechajte ich trochu vychladnúť a použite tak, ako máte vo zvyku.

Pastelkový rúž

Ak sa vám po dome povaľuje nespočetné množstvo fixiek, pasteliek, vodových a temperových farieb,  nezúfajte. Pastelky vašich detí vám totiž pomôžu vyrobiť si vlastný rúž. Zmiešajte ich s kokosovým olejom a aplikujte na ústa. Môžete sa vyhrať aj s farebými kombináciami.

Odmastenie pomocou papierových obrúskov

pixabay.com

Ak ste v meste, na pracovnej porade alebo oslave a nemáte po ruke svoje odličovacie tampóny, pleťovú vodu, ani iných šikovných pomocníkov, môžete sa mastnoty na tvári zbaviť jednoduchým spôsobom. Odskočte si na WC a použite papierové obrúsky.

Aplikácia riasenky pomocou plastovej lyžičky

pinterest.com

Nanášanie riasenky môže byť niekedy poriadna otrava – určite poznáte situáciu kedy ju nanesiete nielen na vaše mihalnice, ale aj na očné viečka či časť pod okom. Skúste použiť plastovú lyžičku, ktorou túto časť i očné viečka počas nanášania riasenky prikryjete. Jednoduché a efektívne.

Perfektná francúzska manikúra pomocou gumených náramkov

pinterest.com

Ak si túžite vytvoriť krásnu francúzsku manikúru v pohodlí domova, vezmite gumený náramok a omotajte ho okolo prsta tak, že vrchnú časť necháte odkrytú – na tú potom naneste ľubovoľnú farbu laku na nechty.

Tak čo, ktorý zo spomenutých trikov vyskúšate najskôr? Máte nejaké vlastné tipy týkajúce sa líčenia, make-upu či skrášľovania? Podeľte sa o ne i s nami.

zdroj: babskeveci.sk (Katuš), brightside.me

Najnovšie články