8 najlepších kozmetických „vychytávok“, o ktorých ste doteraz určite nevedeli

Lucia Mužlová

Pri niektorých fotografiách a videách si hovorím, že make-up je hotové umenie. Hlavnou úlohou líčenia je však skryť naše nedostatky a vyzdvihnúť to pekné. Každá žena má iné prednosti, či už je to tvar očí, plné pery, krásne lícne kosti, alebo dokonalé obočie. Pripravila som si pre vás „vychytávky“ a verím, že sa stanú súčasťou aj vašeho „make-upového“ života.

Článok pokračuje pod videom ↓

Starostlivosť o kozmetické štetce

makeup8
asliceofstyle.com

Kvalitné štetce vám môžu vydržať aj roky, a tak sa do nich oplatí investovať. Ak chcete zachovať svoje štetce v dobrom stave, postupujte podľa týchto jednoduchých, ale účinných krokov. Nenechávajte svoje štetce špinavé, pretože kozmetika môže poškodiť štetiny. Pravidelne ich umývajte buď pomocou šampónu, alebo rôznych prípravkov na to určených. Nechajte ich prirodzene uschnúť na papierovom obrúsku.

Nemusíte investovať do peelingov

makeup7
lustforlipgloss.com

Nie vždy je potrebné do kozmetiky veľa investovať. Dnes si už ľahko môžete vytvoriť vlastný peeling a vaša pokožka bude hebká, jemná a krásna. Stačí zmiešať 4 lyžice cukru alebo soli, 3 lyžice olivového oleja a pár kvapiek prírodného voňavého oleja. Jemne vmasírujte do pokožky a opláchnite teplou vodou.

Starajte sa o svoje pery

makeup6
divinecaroline.com

Aby vaše pery vyzerali s rúžom dokonale, musíte sa o ne starať. Aplikujte peeling a hlavne hydratujte. Ja mám osobne vždy po ruke balzám a keď som doma, nosím ho aj celý deň. Peeling na pery ľahko vytvoríte pomocou rovnakých dielov hnedého cukru a olivového oleja. Takto budú vaše pery vždy pripravené na rúž.

Nekupujte tmavší make-up na leto

makeup5
stylosophy.it

Nie je potrebné mať niekoľko make-upov, ktoré poriadne ani nevyužívate. Skúste jednotlivé odtiene miešať. Ak napríklad nechcete investovať do tmavšieho make- upu na leto, zmiešajte svoj klasický odtieň s trochou bronzeru. Niekedy je to oveľa lepšie, rýchlejšie a hlavne lacnejšie riešenie, ako nákup nového odtieňu. Hlavne ak sa pri umelom osvetlení v drogérii neviete trafiť do správneho, tak ako ja.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články