Týchto 16 vlasových trikov by mala poznať každá žena, ktorá nechce ráno tráviť veľa času v kúpeľni

katka

Poznáte to. Keď sme unavené, ráno nám je dobrá každá minúta v posteli navyše. Prípravu make-upu a účesu skrátime mnohokrát na minimum a občas to tak aj vyzerá. A popri tom stačí len pár malých trikov a váš účes bude vyzerať ako od kaderníka. Zabudnite na všedné účesy a vlasy v drdole. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Domáci vlasový styling

To, aké vlny si z vlasov vytvoríte, závisí vo veľkej miere od spôsobu ich natáčania na kulmu.

takprosto.cc

Ak obdivujete vysoké chvosty, pružne a zdravo pôsobiace vlasy na obrázkoch mnohých hviezd a nie a nie dosiahnuť rovnaký efekt, vyskúšajte malý štipec.

takprosto.cc

Ďalší spôsob, ako elegantne nadvihnúť chvost? Použite sponky. Vyberte pár prameňov a zachyťte ich sponkami ku vlasom na hlave.

takprosto.cc

Ak používate lak na vlasy a potrebujete uhladiť neposlušné, malé a jemné vlásky, skúste zubnú kefku.

takprosto.cc

Túžite po väčšom objeme? Týmto jednoduchým trikom ho dosiahnete rýchlo a jednoducho.

takprosto.cc

Radi skúšate niečo nové? Tento nápad je naozaj originálny.

takprosto.cc

Túžite po vlnách, ale naozaj nemáte čas zabávať sa so žehličkou? Tak skúste veľkú gumičku okolo hlavy. Je to výborný doplnok, vďaka ktorému si vytvoríte nie len rýchle kučery, ale aj spoločenský účes.

Na vlasy aplikujte tužidlo. Dajte si gumičku okolo hlavy a namotajte na ňu vlasy. Urobte si kávu, zjedzte raňajky a po nejakých 15 minútach ju len stiahnite a hotovo. Prirodzene vyzerajúce vlnky sú na svete.

takprosto.cc

Ak patríte k ženám, ktoré majú s nepoddajnými vlasmi večný problém, žiadny účes vám dlho nevydrží a taktiež vás neposlúchajú ani pri jeho úprave, skúste na kučery použiť alobal a žehličku na vlasy.

takprosto.cc

Ak potrebujete vlasy vypnúť sponkami, dajte si ich do vlasov naopak. Budú menej viditeľné a oveľa efektívnejšie.

twimg.com

Ak si potrebujete vlasy umyť, rýchlo vysušiť a zároveň sa pekne „učesať“, skúste si vlasy zakrútiť a vyfénovať. Vytvoríte tým príjemné, jemné vlny a nenatrápite sa s kulmou.

takprosto.cc

Ak máte obľúbený a parfum a chcete, aby vám ním voňali aj vlasy, nastriekajte ho na kefu a prečešte sa. Vôňa sa udrží celý deň. Ideálny tip, ak sa chystáte na rande.

takprosto.cc

Ideálny účes v štýle nedbalej elegancie vytvoríte, ak si vlasy natočíte len od polovice dĺžky. Tento spôsob úpravy nádherne zvýrazní napríklad vlasy s melírom.

takprosto.cc

Oživiť môžte taktiež aj krátky strih. Stačí mierne vyfúkať ofinu dozadu a upevniť ju sponkou.

takprosto.cc

Časom sa vaša gumička do vlasov natiahne a je takmer nepoužiteľná. Vráťte jej pružnosť a tvar. Stačí, ak ju ponoríte do horúcej vody.

takprosto.cc

Malý trik, ako skryť malého pomocníka, akým je sponka, gumička či štipček.

takprosto.cc

Nezabúdajte ani na svoju kefu či hrebeň. Udržujte ich čisté a raz za čas ich dezinfikujte.

takprosto.cc

Tieto rýchle triky vám ušetria čas a možno aj peniaze za kaderníka, pretože ak by ste sa chystali na nejakú spoločenskú udalosť, nezabúdajte, že najväčším aktuálnym trendom je prirodzenosť, ktorú si ľahko a rýchlo vytvoríte aj doma.

(Katka), takprosto.cc