Nechcelo sa mi míňať veľa peňazí na drahú manikúru, na ktorú by som musela chodiť pravidelne! Dnes mi len málokto verí, že sa o svoje nechty starám sama

Lucia Taňkošová

takprosto.cc

Vlasy a nechty každej ženy by mali byť v dobrom stave. Mnohé sa sústredíme najmä na úpravu našej koruny krásy, no nemali by sme zabúdať ani na manikúru. Nezúfajte, nemusíte hneď navštevovať rôzne manikérky a vyhadzovať za ne veľké množstvo peňazí. Nasledujúce tipy a triky vám ukážu, ako na staroslivosť o nechty v pohodlí domova.

startwish.ru
startwish.ru

Zmäkčenie nechtovej kožičky

Kožičku v okolí nechtov je potrebné odstrániť najmä z estetického hľadiska, dosiahneme tak lepší finálny efekt. Aby však nedošlo k jej poraneniu, nechty by sme si mali najprv namočiť v teplej vode, a to minimálne po dobu piatich minút. Následne môžeme použiť na zatlačenie kožičky pomarančové drievko. Nechtom po takomto zákroku môžete dopriať aj regeneračnú kúru, a to zmiešaním telového krému a olivového oleja. Zmes zahrejte v mikrovlnke na 30 sekúnd, následne naneste na okolie nechtov. Najlepšie je nechať túto kúru pôsobiť celú noc, dopomôcť si môžete aj špeciálnymi rukavicami alebo jednoducho použite čisté ponožky, ktoré zaručia, že sa vám zmes z nechtov nezotrie.

Článok pokračuje pod videom ↓
manikyres.ru
manikyres.ru

Vyčistenie povrchu nechtov

Často sa nám stane, že pigment z laku na nechty nám na samostných nechtoch ostane aj po odlakovaní. Na odstránenie týchto škvŕn použite zubnú pastu, ktorú za pomoci zubnej kefky vtrite do povrchu nechtov, nechajte pôsobiť približne minútu a opláchnite.

nail-portal.com
nail-portal.com

Ideálna aplikácia

Pre čo najdetailnejšiu a najpresnejšiu aplikáciu sa odporúča používať tenký štetec, vďaka ktorému dosiahnete ideálne a presné línie. Zároveň môžete navlhčeným štetčekom v odlakovači prejsť aj po okolí nechtov, kde sa dostal nežiadúci lak. Týmto spôsobom škvrny od laku ľahko odstránite.

nonback.com
nonback.com

Ďalšie tajomstvo ideálnej aplikácie

Pred lakovaním nechtov si kožu v ich okolí pretrite vazelínou alebo kozmetickým olejčekom. Týmto šetrným spôsobom ochránite nechtovú kožičku a zároveň odlakovanie tohto okolia, v prípade, že sa pomýlite, bude oveľa jednoduchšie.

5. Správny pilník

Na nechty by ste mali používať hlavne sklenený pilník, ktorý je pre vaše nechty najšetrnejší. Nechty sa po ňom neštiepia a nelámu.

6. Oživenie zlomeného nechtu

Asi všetky z nás poznajú prípad, keď sa nám necht zlomí v najnevhodnejšej príležitosti a my ho nutne potrebujeme zachrániť. Na to môže poslúžiť sekundové lepidlo a vrecúško od čaju, ktoré na prasklinku v nechte priložíte a zalepíte. Pomôžte si nasledujúcim fotonávodom.

7. Bielenie nechtov

Ak vás trápia žlté stopy na nechtoch, na tento problém môžete skúsiť postup, ktorý sme už spomenuli v bode 2. Ďalšou možnosťou je použitie zmesi peroxidu vodíka (1PL) s jedlou sódou (2,5 PL). Naneste na problémové časti a opláchnite vodou.

8. Odmasťovanie

Pred samotným nanášaním laku je povrch nechtov nutné odmastiť. Ideálnym prostriedkom, ktorý nájdete v každej domácnosti, je ocot.

scastiu-da.ru
scastiu-da.ru

9. Schnutie laku

Ak ste v časovej tiesni a potrebujete, aby vám lak na nechtoch vyschol čo najrýchlejšie, použite nasledujúcu trik. Nalakované nechty jednoducho ponorte do studenej vody, po dobu 5 až 7 sekúnd.

crazzydazzy.com
crazzydazzy.com

10. Ďalší rýchloschnúci trik

Ďalšou metódou, ako zabezpečiť nechtom rýchle schnutie, je nastriekanie laku na vlasy. Tento trik taktiež zabezpečí väčšiu odolnosť nalakovanému povrchu nechtov.

streets.sg
streets.sg

11. Matný lak na nechty

Veľmi známou novinkou v nechtových trendoch je matný povrch. Ak si chcete tento módny hit vyskúšať aj na svojich nechtoch, nemusíte hneď utekať do obchodu a kupovať si drahé matné laky na nechty. Môžete si ho jednoducho vyrobiť aj doma, a to tak, že lak na nechty zmiešate so škrobom. Voalá a máte hotovo!

pinterest.de
pinterest.de

12. Ochrana rúk

Aby ste sa z vašej manikúry tešili dlho, pri umývaní riadu či čistení domácnosti používajte gumové rukavice. Zároveň tým predídete aj vysušovaniu rúk, čo spôsobuje veľké množstvo saponátov.

motiivilehti.fi
motiivilehti.fi

zdroj: babskeveci.sk (LT), takprosto.cc