Vďaka týmto 10 tipom vám opálenie vydrží neuveriteľne dlho a na slnku už nemusíte tráviť toľko času

Banana

Asi každá žena túži minimálne v lete po krásnej bronzovej pokožke. Letné opálenie je však pre mnohé z nás veľmi problematické a je sprevádzané začervenanou pokožkou alebo pigmentovými škvrnami. Keď sa už konečne horko-ťažko dostaneme k pekne hnedej pokožke, opálenie je preč behom niekoľkých dní. V tom horšom prípade nám naň ostane spomienka v podobe zlúpanej kože. A nie je nič horšie, ako krásne letné šaty, perfektný účes, doplnky a zošúpaná „hadia“ koža, ktorá vie pokaziť celý dojem.

Článok pokračuje pod videom ↓

 Tento neželaný efekt suchej či lúpajúcej sa kože alebo veľmi rýchle vyblednutie sú síce časté problémy, no dajú sa vyriešiť veľmi jednoducho. Stačí sa riadiť nasledujúcimi tipmi.

Chladná sprcha

Koža, ktorá nemá dostatok hydratácie má sklony k vysúšaniu a následne sa veľmi rýchlo šúpe. Tento proces maximálne urýchlite horúcou sprchou. Tá pokožku vysúša, a tým pádom priespieva k jej lúpaniu. Preto by ste sa minimálne v letných mesiacoch mali sprchovať v chladnejšej vode. Ešte lepšie urobíte, ak budete používať kvalitný sprchový gél (ideálne mlieko), ktoré hydratuje alebo obsahuje oleje. Zvláčnite a hydratujete pokožku už počas sprchovania, takže jej nedáte šancu na vysušenie.

Hydratujte

Sprcha nestačí, preto je potrebné sa o pokožku starať pravidelne a kvalitne. Kupujte si hydratačné telové mlieka alebo maslá a pokojne ich aj vystriedajte. Každý výrobok obsahuje iné zloženie látok prospešných pre našu pokožku, takže jej takto doprajete z každého rožku trošku.

Odstraňujte odumreté bunky

Aj keby ste sa snažili najviac na svete, pokožka má jednoducho schopnosť regenerácie, ktorá v sebe zahŕňa neustále odmumieranie starých buniek a vytváranie nových. Tie staré sa však niekedy držia na povrchu dlhšie, ako by mali a vaša pokožka tak môže vyzerať sucho, bez lesku alebo sa vám môžu na pokožke vytvárať malé šupinky. Zbavujte sa starej pokožky peelingom nie len na tvári ale na celom tele. Pomôže to aj prekrviť kožu, ktorá tak získa pružnejší a vypnutejší vzhľad. Pri množstve odumretých buniek, ktoré by ste neodstránili by ste svoje telo opálili pomalšie a mohli by sa navyše vytvárať fľaky.

Nemusíte míňať množstvo peňazí na výrobky z obchodov. Domáci peeling na kožu si vytvoríte aj doma, napríklad recyklovaním mletej kávy, ktorú zmiešate k trochou kokosového oleja. Pridajte trošku medu alebo pokojne vytlačte tablety vitamínu E. Môžete využiť aj cukor alebo olivový olej. Vytvorte hustú hmotu a pekne ňou v sprche prejdite celé telo. takúto kúru si doprajte raz týždenne.

Pomoc z prírody

Prirodzene podporíte svoje opálenie betakaroténom a vitamínom A. Tie dostanete v každej lekárni alebo prijímajte viac stravy, ktorá tieto zložky obsahuje. Jedzte preto sladké zemiaky, marhule, mango ale najmä mrkvu. Pokojne si tieto zdravé pochúťky pribaľte vždy so sebou na pláž či na kúpalisko.

Betakarotén by ste mali začať brať aspoň týždeň pred letnou dovolenkou alebo pred obdobím, kedy sa chystáte intenzívnejšie opaľovať. Dodá opáleniu pekný hnedý nádych, takže začervenanie bude minimálne. S vitamínom A a betakaroténom sa opálite rýchlejšie, takže váš ponbyt na slnku nemusí byť taký dlhý.

Prípravky po opaľovaní

Dnes je už na trhu množstvo prípravkov, ktoré by ste mali na pokožku nanášať po opálení. Obsahujú oleje, hydratačné zložky aj ochranné látky, ktoré pokožku upokoja. Pokožke pomôžu udržať opálený tón a navyše ju vyživujú.

Pitný režim

Zle hydratovaná pokožka začne blednúť oveľa skôr. Preto je pitný režim dôležitý nielen pre zdravý vzhľad pokožky, ale aj pre jej pekný opálený tón.

Keď opálenie mizne

Povedali sme si, ako opálenie zintenzívniť, ako dosiahnuť pekný hnedý odtieň, no ani všetky rady nám nevydržia večne. Opálenie po čase začne blednúť, no poradíme vám, ako ho zvýrazniť a pôsobiť opálene čo najdlhšie.

Bronzer

Každá žena by mala mať kvalitný bronzer aspoň v lete. Keďže už máte základ opálenia, bude na vás vyzerať fantasticky. Používajte ho nielen na tvár ale skrášlite ním aj plecia, dekolt, alebo nohy v sukni. Dodáte im famózny zlatistý odlesk.

Okrem bronzerov si môžete kúpiť aj telové mlieka s trblietkami (tie môžu obsahovať aj trochu samoopaľovacieho krému) alebo olejmi. Trblietky na zvýraznenie opálenej pokožky dostať kúpiť aj v spreji. Je len na vás čo si vyberiete, no určite by ste mali svoju pokožku rozžiariť. Vďaka odleskom vyzerá každá pokožka hnedšie.

Samoopaľovacie prípravky

Základné opálenie už máte, ide o to ho zvýrazniť, keďže začína miznúť. Vtedy sa skvele hodia samoopaľovacie prípravky, ktoré oveľa lepšie chytia na pokožku, ktorá je opálená. Vyberajte si kvalitné produkty, ktoré nerobia škvrny alebo fľaky na oblečení a nanášajte ich s mierou. Pokojne ich primiešajte do telového mlieka, no vždy si ich najprv vyskúšajte aplikovať na nenápadnú časť tela, aby ste si overili, že nenechávajú stopy. Samoopaľovacie mlieka poriadne rozotrite a používajte len tenkú vrstvu.

Noste bielu

V čom vyzeráte najkrajšie opálená? No predsa v bielej! Biela zvýrazní každé opálenie, takže by ste sa mali v lete čo najčastejšie zahaliť do tejto farby. Pomôžu aj zlaté doplnky na opálenej pokožke, ktoré pekný bronzový nádych len zvýraznia. Ilúziu tmavšej farby pleti dosiahnete najlepšie, ak budete nosiť bielu blízko tváre. Siahnite po bielych blúzkach či tričkách a nezabúdajte na bronzer a tiene v zlatých, pieskových alebo broskyňových odtieňoch. To je tá najlepšia kombinácia.

Pozri aj: Najväčšie chyby pri líčení, ktoré robia ženy denno-denne a ani o tom nevedia. Milé dámy, tak toto radšej nie!

 Jana, cosmopolitan.com

Najnovšie články