Používame šampón pre všetky typy vlasov a kašleme na UV ochranu. Toto je 8 chýb, vďaka ktorým sú šampón, balzam aj maska úplne zbytočné

Zuzana Fulopova

Každá z nás chce mať krásne a zdravé vlasy, preto sa o ne príkladne staráme. Kupujeme si špeciálne šampóny, balzamy, či masky a častokrát za tieto produkty minieme nehoráznu sumu peňazí. Naozaj nám však tieto výrobky zabezpečia to, čo sľubujú v reklamách?

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay

Umývanie vlasov nie je zložitý proces, preto nevyžaduje žiadne špeciálne vedomosti. Existuje však pár vecí, ktoré by ste mali poznať.

# Výber šampónu

Každá z nás má iný typ pokožky, tým pádom aj iný typ vlasov, či inú štruktúru. Pre každého je teda vhodný iný šampón. Preto ak máte napríklad mastný typ pokožky, ktorá vám spôsobuje rýchle mastenie vlasov, mali by ste zvoliť šampón bez agresívnych látok práve pre mastnú pokožku hlavy.

# Nenahrádzajte produkty

pixabay

Veľa ľudí používa miesto balzamu na vlasy masku. V tomto prípade však nejde o ten istý účinok, pretože zatiaľ čo balzam chráni vlasovú štruktúru, maska na vlasy sa o ňu stará. Použitie masky namiesto balzamu môže skôr viesť k preťaženiu vašich vlasov a tým pádom k ich poškodeniu.

# Nemajte očakávania

Hlavnou úlohou šampónu je umytie vlasov. Ak očakávate od neho napríklad urýchlenie rastu vlasov, alebo ich revitalizaciu, budete sklamané. Ak máte problémy napríklad s vypadávaním vlasov alebo s lupinami, o vhodnosti produktu sa poradte so svojim lekárom.

# Používajte tepelnú ochranu

pixabay

Ak si často fénujete, žehlíte alebo kulmujete vlasy, používajte tepelnú ochranu, ktorá ochráni vaše vlasy pred poškodeným. Pri žehlení a kulmovaní používajte tepelnú ochranu vo forme krému, zatiaľ čo pri fénovaní vo forme spreju. Uvidíte, že vaše vlasy sa vám časom poďakujú.

# Pred aplikáciou balzamu alebo masky osušte vlasy

Predtým ako si do vlasov nanesiete balzam alebo masku, zbavte ich prílišnej vlhkosti. Ak totižto aplikujete hneď po umytí balzam alebo masku, vlasy nemusia absorbovať všetky živiny z výrobku. Po umytí si vlasy jemne vysušte a nechajte ich zabalené niekoľko minút v uteráku.

# Používanie prípravkov so silikónom

Ak máte príliš kučeravé alebo poškodené vlasy, použitie výrobkov, ktoré sú na báze silikónov môže byť práve pre vás. Tieto výrobky totižto zjednodušujú česanie, chránia vlasy pred poškodením, či vysušením.

# Maska vám nezachráni vlasy

Dobré masky síce dokážu vlasom pomôcť, ale neočakávajte od nich nemožné. Ak čakáte, že vám napríklad zacelí rozštiepené konce, alebo vylieči poškodené vlasy, tak ste na omyle. V tomto prípade pomôžu už iba nožničky.

# Používajte ochranu pred slnkom

pixabay

Tak isto ako naša pleť, aj naše vlasy potrebujú ochranu pred UV žiarením, ktoré spôsobuje ich vysušovanie a následné poškodenie. V tomto prípade nepomôže ani klobúk, preto pred pobytom na slniečku aplikujte ochranný sprej aj na vlasy.

Poznáte aj vy nejaké chyby, ktoré často robíme pri umývaní vlasov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Toto by ste mali vedieť ešte skôr, ako si nabudúce dáte na tvár plátenú pleťovú masku

                                                                                                                            Zuzu, brightside.me

Najnovšie články