Toto by ste mali vedieť ešte skôr, ako si nabudúce dáte na tvár plátenú pleťovú masku

Lucia Mužlová

Momentálne ich môžete vidieť naozaj všade. Na Youtube, na Instagrame, na Facebooku, v obchodoch a aj v reklamách. V čom sú látkové alebo teda plátené masky také zázračné? Ak si myslíte, že zatočia s vašim akné, ste na omyle. To však nemení nič na tom, že svet je z nich úplne pobláznený. Toto všetko by ste o nich mali vedieť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nenahradia klasické pleťové masky


Nenechajte sa poblázniť. Plátená maska vám určite nenahradí klasickú pleťovú masku, ktorú nanášame na pleť rukami. Nemajú rovnaké výhody a sú skôr napustené tekutinou, ktorá pripomína sérum. To znamená, že nebudú hlboko čistiť ani peelingovať. V plátených maskách sa nachádza veľa vitamínov, aminokyselín a minerálov, preto sú osviežujúce, pleť je jemnejšia, žiarivejšia a hlavne vďaka séru nie je pokožka vysušená.

Čo robia najlepšie? No predsa hydratujú


Ako sme už spomínali v predchádzajúcom bode, tieto masky sú napustené tekutinkou podobnou séru. Ak vám takéto masky sľubujú omladenie pleti, zničenie akné alebo vyrovnanie tónu pleti, mali by ste vedieť, že jediné, čo z nich naozaj dostanete je hydratácia. Tkanina zabraňuje rýchlemu odparovaniu tekutiny, čo práve pôsobí v prospech hydratácii.

Ak nie ste milionárka, nepoužívajte ich každý deň


Plátené masky sú dosť drahá záležitosť. Kúpite ich síce už aj za 1 či dve eurá, no ak by ste ich používali každý deň, je to celkom drahá kúra. Tieto masky sú skôr niečo, čo si doprajete pred nejakou udalosťou alebo keď máte veľmi vysušenú pokožku. Najlepšie je, keď si masku aplikujete napríklad raz za týždeň.

Ženy s akné pozor!


Keď si na pleť na niekoľko minút priložíte vlhkú plátenú masku, môžete tak zvyšovať teplotu pokožky, čo nie je ideálne, ak trpíte na akné. Zvyšovanie teploty rovná sa zvyšovanie počtu bakérií, čo vedie k tvorbe akné. Niektoré masky tiež obsahujú látky, ktoré môžu upchávať vaše póry.

Chaos vo veľkosti a tvare


Každá maska je iná. Všetky vyzerajú zo začiatku rovnako. Biela plátená tkanina s dierami v oblasti nosa, pier a očí. Tieto masky sú jednorázové, na čo vždy pamätajte, no môžu mať inú veľkosť a aj iný tvar. Nie každá vám musí na tvári sedieť. Ak si ju chcete na pleť dať naozaj dobre, začnite na jednom konci tváre, napríklad na brade a prstami ju uhlaďte tak, že sa dostanete až na oblasť čela. Dajte si pozor na vzduchové bubliny. Najlepšie tiež bude, keď si na tých 20 minút ľahnete a pozriete si napríklad nejaký seriál.

Sú hygienické


Aj keď sa občas dočítate, že tieto masky sú nehygienické, opak je pravdou. Sú uzavreté vákuovo a obal slúži na to, aby si uchoval tekutinu. Na rozdiel od klasických masiek, plátenú masku si dáte na pleť, počkáte 20 minút a potom ju nemusíte oplachovať. Stačí, ak si zvyšné sérum čistými rukami vmasírujete do pleti.

Pozri aj: 9 tipov od skúsených odborníkov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa chuti na sladké raz a navždy

Lucia M.

Najnovšie články