Odkedy pravidelne používam túto domácu masku, pokožku mám žiarivú, bez akné a vrásky na čele a okolo očí sa vytratili. To všetko už za 1 týždeň!

Monizz

Masky na pleť sú hotovým zázrakom, ak viete, čo do nich dať. Ľudské telo potrebuje vyživovať tak zvnútra, ako aj zvonka. Ibaže zvonka mu neraz doprajeme samú chémiu. Čo tak sa vrátiť k prírode a dopriať si tvárový wellness?

Článok pokračuje pod videom ↓

Maska proti starnutiu pleti po 50ke

Pripravte si:

½ avokáda

½ uhorky

1 PL ľanového oleja

pixabay.com

Všetky zložky spolu rozmixujte na kašu v mixéri, masku naneste na pleť v bohatej vrstve a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Odporúčame si pritom radšej zdriemnuť. Okrem toho, že pri spánku sa pleť regeneruje lepšie, maska vám z tváre aspoň nestečie. Masku môžete, na rozdiel od iných, aplikovať aj pod oči. V tomto prípade fantasticky vtiahne hnedé kruhy, zmierni vačky a opuchy. Dopriať si ju môžete pokojne aj každý deň.

Maska proti starnutiu pokožky do 35 rokov

Pripravte si:

2 lyžice masla

5 jahôd

niekoľko kvapiek ružového oleja

pixabay.com

Jahody roztlačte, maslo vymiešajte do peny a zmiešajte aj s niekoľkými kvapkami ružového oleja. Všetko spolu dobre premiešajte, aby vznikla homogénna zmes a aplikujte na celú oblasť tváre a krku, pokojne aj na dekolt. Maska vašu pleť zvláčni a dodá jej lesk, nanášajte ju raz mesačne.

Anti-aging maska pre pleť po 55ke

Pripravte si:

1 ČL medu

1 ČL modrého kozmetického ílu

pixabay.com

Obe ingrediencie dobre zmiešajte a masku natrite na tvár. Niekoľko minút ju masírujte do pokožky a potom nechajte pôsobiť štvrť hodiny. Zmyte vlažnou vodou a pleť nezabudnite natrieť hydratačným krémom. Modrý íl vám spraví vynikajúci píling a pleť bude nielen žiarivá, ale aj hladšia a jemnejšia. Aplikujte raz za dva týždne.

Askorutínová maska pre zdravú pleť

Pripravte si:

2 tablety askorutínu

1 ČL hrachovej múky

1 stredne veľké jablko

pixabay.com

Jablko ošúpte a vyrežte jadierka, dužinu roztlačte vidličkou na kašu. Pridajte rozdrvené tablety askorutínu a hrachovú múku a dobre spolu premiešajte. Naneste na pleť hrubú vrstvu a nechajte pôsobiť 15 minút. Nepoužívajte častejšie ako raz za dva týždne. Maska zlepší krvný obeh, zbaví stareckých škvŕn a zjednotí tón pleti.

Omladzujúca maska s vazelínou

Pripravte si:

1 PL vazelíny

 1 PL citrónovej šťavy

3 žĺtky

pixabay.com

Všetky zložky spolu dobre vymiešajte, aby vznikla jednotná zmes. Naneste na pleť a nechajte pôsobiž približne 30 minút, potom opláchnite teplou vodou, aby zišla aj mastnota. Používajte ju raz do týždňa. Zlepší vám farbu pleti, jemne ju vybieli a vyživí.

Všetky ingrediencie sú bežne dostupné a kúpite ich bežne v potravinách, nanajvýš v drogérii či v lekárni. Tieto masky vás nebudú stáť takmer nič, len pár drobných a svoje telo nezaťažíte chémiou, ale čistou prírodou. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Báli sa zostarnúť! Plastická chirurgia a botoxové injekcie zmenili tieto herečky na nepoznanie. Pri pohľade na tieto fotografie začnete svoje vrásky priam milovať

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články