Problém, ktorý straší každú ženu už môže byť minulosť. 6 tipov ako ho vyriešiť už do 1 minúty!

Gabriela Kinčoková

Kruhy pod očami. Toto snáď nechce vidieť žiadna žena hneď po prebudení. Bohužiaľ realita je iná a mnoho žien tento problém veľmi trápi. Je to problém, ktorý tu vždy bol a vždy aj bude. Mnohokrát je podmienený najmä genetikou, zlou životosprávou alebo hormonálnymi zmenami. Ako proti nemu však bojovať? Máme pre vás zopár trikov, ktoré vám pomôžu zmierniť kruhy pod očami, dôležité však je dôsledne tieto pravidlá dodržiavať.

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Denná masáž tváre

View this post on Instagram

V našem salonu máme efektivní skulpturálni masáž obličeje. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ VÝHODY: 1️⃣Facelift bez chirurgického zákroku. Skulpturálni masáž umožňuje získat efekt srovnatelný s plastickou chirurgií, bez poškození kůže a tkání obličeje 2️⃣Omlazení bez injekční terapie 3️⃣Pasivní fittnes pro obličejové svaly. V průběhu procedury, obličejové svaly trénují svalový tonus 4️⃣Antistresový efekt. Skulpturální masáž pomahá odstranit psycho-emoční bloky a vyrovnat se se stresem 5️⃣Hluboké uvolnění obličejových svalů 6️⃣Lymfodrenaž a detoxikace 7️⃣Čištění a zlepšování kvality pokožky ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ 💆🏼‍♀️Masáž trvá 80 minut, cena: 1500 kč 📞Objednat se můžete přes direkt

A post shared by 🌺Beauty salon JUST ME! (@just.me_cz) on

Táto masáž je veľmi jednoduchá, nezaberie veľa času a navyše pomôže vám hneď po prebudení predísť nepríjemným opuchom a redukuje vrásky.

Ako na to?

 • Ukazovák a prostredník umiestnite na nos a rovnakým ťahom smerujte k spánkom. Následne prsty presuňte pod oko a opäť pomalým pohybom ťahajte prsty ku spánkom. Opakujte 10-krát.
 • Prsty umiestnite na nosný mostík a klepaním sa pomaly presuňte opäť ku spánkom. Tak isto postupujte aj od okolia očí. Všetko opakujte 10-krát.
 • Vankúšikmi prstov jemne stláčajte oblasť od nosného mostíka až po vnútornú časť oka. Opakujte 10-krát.

#2 Rýchla tvárová gymnastika

Rýchla tvárová gymnastika je veľmi dobrý a účinný spôsob ako predísť nepríjemný opuchom alebo vráskam. Rozprúdi vám krvný obeh a odstráni prebytočnú tekutinu, ktorá pôsobí na svalstvo.

 • Stlačte si oči na 5 sekúnd a následne pustite. Opakujte 10-krát.
 • Ukazováky umiestnite do rohov očí a jemne natiahnite kožu. Pomaly otvárajte a zatvárajte oči. Opakujte 10x.
 • Otvorte ústa do písmena „O“ a snažte sa pozrieť smerom na vaše obočie. V tejto fáze sa prekrví celá tvár. Keď sa pozriete hore opäť sa pozrite dole a takto opakujte 10x.
 • Ukazováky položte na vonkajšiu stranu očí a prostredníky do vnútornej strany. Očami robte pohyb dole a hore. Budeme cítiť malé napätie, ktoré však zmizne. Vydržte takto 3 sekundy a relaxujte. Opakujte 10x.

#3 „Bylinkové osvieženie“

Správne použitie bylín a zeleniny môže mať veľmi priaznivé účinky na vaše vrásky a opuchy.

 • Odvar z pastierskej kapsičky je veľmi účinný na opuchy. Stačí však aj náhrada, ktorá sa dá kúpiť v lekárni.
 • Kocky ľadu z bylinných odvarov sú veľmi dobré na tónovanie pokožky a teplé zábaly na zmiernenie opuchu.

Najlepšie na zmrazenie odvarov: petržlen, šalvia, citrón

Najlepšie na teplé zábaly: harmanček, mäta

#4 Nedostatok vitamínu A a K

View this post on Instagram

⏩ WHAT ARE YOUR FAVORITE VITAMIN A SOURCES❔⏪ COMMENT BELOW❕ ➖ 💡 👉 In case you need to know something or EVERYTHING about VITAMIN A I got your back with this POST as always ! 😉 ➖ 👉 Pre-formed vitamin A exists only in animal products. However, there are about 50 carotenoids that the body can convert into vitamin A, the most common is beta-carotene. The vitamin A content of foods is now stated as retinol activity equivalents (RAE). The daily recommended intake is 900 RAE for men and 700 RAE for women. Furthermore, Vitamin A deficiency can lead to more severe eye problems or even blindness. Vitamin A deficiency also reduces immunity, and it is important for growth and development in infants and children as well as in red blood cell formation. ➖ Eating vegetables high in carotenoids with some fat has been shown both to increase absorption and the amount synthesized into vitamin A since Vitamin A is a fat-soluble vitamin !  WHAT ARE THE BEST FOODS IN ORDER TO GET YOUR RAE OF VITAMIN A❔ 👉 Well, 1 cup of Carrot juice (2256 RAE), 1 cup of butternut squash (1114 RAE), 1 medium baked sweet potatoes (1096 RAE) or half a cup of pumpkin (953 RAE). BUT still the easiest way to get enough VITAMIN A as well as other nutrients is by simply eating the RAINBOW = 🔑, meaning a variety of vegetables, fruits and other whole foods in order to get diversity into your diet and all the benefits of a plant based diet! 🙌🌱 ➖ ◾ FOLLOW @plantsforfit ☑ ◾ LIKE & SHARE this post with everyone you know ☑ ◾ TURN ON MY POST NOTIFICATIONS ☑ ➖ #vitamina #vitamins #carrots

A post shared by HEALTH ADVICE | FITNESS TIPS (@plantsforfit) on

Nedostatok vitamínov môže mať tiež nepriaznivé účinky na vrásky a opuchy. Samozrejme takéto zmeny treba konzultovať s lekárom. Práve preto môžete použiť vitamíny, ktoré sa aplikujú z vonku a teda napríklad oleje alebo krémy.

 • Vitamín K je vhodný na menej nápadné kapiláry umiestnené na povrchu pokožky. Používa sa teda ako prevencia výskytu pigmentových škvŕn, modrín a zmierňuje opuchy.
 • Vitamín C chráni pred ultrafialovým žiarením, presnejšie proti voľným radikálom vytvorením po ultrafialovom žiarení. Preto sa používa najmä v boji proti tmavým kruhom.
 • Vitamín A urýchľuje bunkový metabolizmus, zvyšuje tvorbu kolagénu a má antioxidačné vlastnosti preto je pomocníkom proti vráskam a kruhom pod očami.

#5 Zloženie kozmetiky je veľmi dôležité

https://www.instagram.com/p/Bqsm1dWgsPu/

Bojovať proti vráskam sa dá aj pomocou kozmetiky, ktorú denne používate. Najlepšie je pred kúpou takýchto produktov pozrieť zloženie. Vo veľa prípadoch predajcovia ponúkajú niečo, čo v skutočnosti je tak trochu zavádzajúci produkt.

Dôležité zložky v kozmetike, na ktoré sa pozerajte:

 • Kyselina kojová. Táto zložka dobre osvetľuje tenké časti pokožky.
 • Kofeín. Kofeín zlepšuje cievny tonus, udržiava bunkové membrány a optimálnu vodnú rovnováhu pokožky, čím vlastne znižuje počet vrások.
 • Epidermálny rastový faktor. Tento proteín spomaľuje starnutie kožných buniek vďaka spusteniu prírodných procesov čo je jeho vlastnosť.

#6 Oleje proti vráskam a opuchom

Ak nie ste alergické na oleje potom ich rozhodne vyskúšajte. Pred použitím si dajte kvapku oleja na miesto s hrubšou kožou a ak nenastane žiadna reakcia, každý deň si pridajte kvapku oleja do vášho denného krému proti vráskam. Je veľmi dôležité tieto oleje a séra aplikovať do krémov nikdy sa nemôžu používať samé pretože môžu závažne poškodiť pokožku.

 • Mandľové, eukalyptusové,  levanduľové oleje znižujú výskyt vrások.
 • Ricínový olej, avokádový alebo broskyňový olej hydratuje a vyživuje.
 • Rakytníkom, feniklovým olejom alebo sezamom či ľanom znížite pigmentáciu a chránite pred ultrafialovým žiarením.

Hydratačné a výživové oleje sa najlepšie uchovajú počas zimnej sezóny a oleje na ochranu proti UV žiareniu počas leta.

Každá pokožka je iná a reaguje na podnety iným spôsobom. Preto treba vyskúšať každú možnosť a odsledovať si, čo vám robí zle. Taký produkt potom vyraďte.

Pozri aj:Prsia a materské mlieko nedefinujú materstvo. Táto mamička nebude dojčiť svoje dieťa a má na to dobrý dôvod (NSFW)

Gabriela, adme.ru