Keď išla v noci na záchod, nechala si zatvorené jedno oko a to z dôvodu, aký sme predtým nepoznali

Lucia Mužlová

Ľudské telo nás asi nikdy neprestane prekvapovať. Okrem toho, že sa nám rany aj bez akéhokoľvek zásahu vyliečia, existuje mnoho ďalších vecí, ktoré sú na našom tele úžasné. Ak však chcete svojmu telu v liečení trochu pomôcť, pozrite sa na tieto skvelé triky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa čkania, ale aj bolesti hrdla.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jedno oko zavreté

zdravotnetriky1
lifeaspire.com

Brilantný, ale jednoduchý trik!Ak potrebujete ísť uprostred noci na záchod, snažte sa udržať jedno oko zatvorené. Podľa doktora Mercola, vystavenie našich očí, hlavne očnej sietnice svetlu, oklame náš mozog, ktorý si automaticky myslí, že je deň a nám sa potom ťažko zaspáva. Ak necháte aspoň jedno oko zatvorené, účinok svetla nie je až taký markantný. Akonáhle zhasnete, bude sa vám zaspávať oveľa ľahšie.

Stŕpnuté ruky

zdravotnetriky2
wikinewforum.com

Ak ste si niekedy zaležali ruku, poprípade ste preniesli väčšiu váhu na vaše končatiny, mohlo sa stať, že vám ruky stŕpli. Je to práve kvôli tomu, že do končatín sa nedostávalo dostatok kyslíka. Namiesto toho, že budete ruku rozhýbavať kmitavým pohybom, skúste radšej zakláňať vašu hlavu smerom dozadu.  Nervy sú prepojené od krku až smerom dole do rúk a to znamená, že ak začnete hýbať a prekrvovať krk, „mravenčenie“ zmizne rýchlejšie. Bohužiaľ na nohy to neplatí.

Čkanie, čkanie a opäť čkanie

Čkanie je veľmi nepríjemné, najmä ak už trvá príliš dlho. Kŕče v bránici spôsobujú, že vzduch, ktorý normálne dýchame je zastavený hlasivkami a my vydávame smiešny zvuk. Čkanie môže byť spôsobené tým, že sme rýchlo prehltli príliš veľa vzduchu, prípadne aj rýchlou zmenou teploty v žalúdku. Ak ste príiš často nešťastnou obeťou šikútky, skúste zadržať dych a prehĺtať. Kŕče sa zmiernia a čkanie by sa malo zastaviť.

Zadržiavanie sĺz

V určitom okamihu života sa aj vám môže stať, že sa na verejnosti neubránite slzám. Či už pôjde o nejakú zlú správu alebo stres, môže to prísť práve vtedy, keď to najmenej čakáte. Ak máte pocit, že vám čoskoro vyhŕknu slzy, vyskúšajte tento jednoduchý trik. Rozhliadnite sa okolo seba a zamerajte sa na niekoľko predmetov. Začnite v duchu menovať tieto predmety, ich farby, tvary a podobne. Tým, že sa budete sústrediť a zameriavať svoju pozornosť na objekty, upokojíte sa a frekvencia vášho tepu sa zníži. Praxou sa tento trik naučíte a už vás slzy na verejnosti neprekvapia.

Bolesť hlavy

zdravotnetriky3
livestrong.com

Ak vás niekedy bolela hlava, určite ste si ako prvé začali masírovať spánky. Existuje však niekoľko ďalších bodov, ktoré fungujú ešte lepšie. Keď vás nabudúce bude bolieť hlava, skúste si jemne masírovať a ťahať uši. Bolesť by mala ustúpiť.

Bojíte sa ihiel?

zdravotnetriky4
cafemom.com

Pre niektorých je odoberanie krvi, či očkovanie hotovou nočnou morou. Ja nie som výnimkou. O tomto triku som už počula a aj som ho vyskúšala, takže môžem potvrdiť, že naozaj funguje. Stačí, ak tesne pred vpichom trochu zakašlete a nebudete cítiť bolesť. Samozrejme, nejaká tá bolesť tam je, no nie je to nič strašné. Prečo kašeľ vlastne pomáha? Výsledky štúdie ukazujú, že príčiny môžu byť dve. Buď to súvisí s dočasne zvýšeným krvným tlakom alebo s kognitívnym myslením.

Rozmrazte svoj mozog

zdravotnetriky5
stockphotos.ro

Asi sa to stalo aj vám. Jedli ste studenú zmrzlinu, alebo pili veľmi studený nápoj a zrazu ste pocítili bolesť v hlave. Často tento jav nazývame aj mrznutie mozgu. Stáva sa to práve vtedy, keď náš mozog zaznamená rýchlu zmenu teploty a chce sa chrániť. Cievy sa rozšíria a my pociťujeme veľkú bolesť v oblasti hlavy. Bolesti sa môžete rýchlo zbaviť, ak si začnete rýchlo jazykom zohrievať podnebie.

Prehĺtanie tabletiek s ľahkosťou

zdravotnetriky6
aarp.org

Prehĺtanie veľkých piluliek môže byť problematické pre mnoho ľudí a to aj vtedy, ak nemajú žiadne problémy s prehĺtaním veľkých porcií jedla. Ak chcete prehltńuť extra veľkú tabletku, dajte si ju do úst, napite sa vody, zakloňte hlavu dopredu a prehltnite. Tým, že hlavu zakloníte dopredu, reflexne prehltnete tabletku a bude to bez akéhokoľvek trápenia. Mnoho ľudí robí tú chybu, že zakláňa hlavu dozadu.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), lifeaspire.com