Reflexná masáž chodidiel

Monizz

Zdravie v nohách je rovnako dôležité ako zdravie ktorejkoľvek inej časti nášho tela. Napriek tomu ho mnohí zanedbávajú a boľavé nohy prejdú argumentom, že bol náročný deň. Aj nohy však majú svoje hranice a časom ich takto istotne prekročíte. Dbajte o ich pohodlie a zdravie a doprajte im oddych a pohodu.

Článok pokračuje pod videom ↓
1
takprosto.cc

Kedy je zle?

Ak vás pravidelne na konci dňa chytajú do nôh kŕče, máte nohy ťažké ako z olova, potom máte možnosť ísť na masáž k špecialistovi. Takáto masáž však niečo stojí a ak by sme ju mali absolvovať tak často ako to naše nohy potrebujú, doslova by sme sa nedoplatili. Masáž nôh si však môžete urobiť aj sami.

5
takprosto.cc

Alternatívna masáž

Nepotrebujete žiadne nástroje, kamene, špeciálne mazadlá. Celkom vám postačia vaše vlastné prsty. Jediné, čo sa musíte naučiť, je vedieť kam pritlačiť. Alternatívna medicína to nazýva akupresúrou. V princípe je celkom ako sa to volá. Potrebné je vedieť o niektorých bodoch, ktoré sú veľmi dôležité.

2
takprosto.cc

Body na chodidlách

Najdôležitejší bod sa nachádza na metatarzálnych kostiach nôh. Je známe, že tento bod je veľmi citlivý a podporuje celkové dobré zdravie. Jeho pritláčaním dosiahnete úžasné výsledky a môžete sa zbaviť viacerých neduhov.

Úľava od bolesti

Ak máte boľavé nohy, namiesto zapíjania liekov a práškov na uvoľnenie použite svoje ruky. Stlačte niekoľko krát tento akupresúrny bod na nohe a uvidíte výsledok. Zvlášť efektívne a predovšetkým okamžite zaberá na bolesť hlavy a nepríjemné pocity v dolnej časti chrbta.

3
takprosto.cc

Uvoľňuje stres

Tlak na tento bod znižuje napätie a stres a podporuje rýchlejšie premýšľanie predovšetkým vo vypätých situáciách. Okrem toho sa ľudia, ktorí každý deň masírujú a pritláčajú toto miesto, zhodujú v tom, že oveľa zriedkavejšie ich zachvacuje panika, nepodliehajú stresovým situáciám a prestali trpieť časťou nespavosťou. Naordinujte si dobrú náladu na celý ďalší deň len tromi večernými pritlačeniami na zázračný bod.

4
takprosto.cc

Proti necitlivosti končatín

Necitlivosť končatín je záležitosť, ktorá trápi najmä starších ľudí. Treba však povedať, že čoraz častejšie sa s ňou stretávajú už aj mladšie ročníky. Cez to všetko by sme nemali zabúdať, že pritláčanie akupresúrneho bodu napomáha uvoľneniu stuhnutých a necitlivých prstov na rukách aj na prstoch. Takáto liečba vyrieši problém tŕpnutia a necitlivosti končatín v priebehu troch týždňov pri jej dennej aplikácii.

6
takprosto.cc

Akupresúra je tu už po celé stáročia a v orientálnej medicíne má mimoriadnu autoritu. Napríklad takí čínski mudrci už dávno pochopili, že všetko v našom tele je navzájom poprepájané a mnoho chorôb môže byť vyliečených len tým, že sa budeme venovať jednotlivým miestam na našom tele.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc