Zlozvyk, ktorý máte možno aj vy: Expertka povedala, prečo by ste nikdy nemali piť kávu na prázdny žalúdok

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Väčšina z nás má svoju vlastnú rannú rutinu, ktorú len zriedka mení. Množstvo ľudí začína svoj deň práve kávou. Expertka však tvrdí, že káva na prázdny žalúdok je to najhoršie, čo môžete urobiť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Ladbible, expertka a nutričná terapeutka Olivia Hedlund zverejnila dôležité video na svojom kanáli, kde často vysvetľuje tipy a triky týkajúce sa zdravia a výživy. Nedávno povedala, prečo by sme nikdy nemali piť kávu na prázdny žalúdok a mnohí s tým po jej radách možno prestanú.

Robí to množstvo ľudí

„Ak pijete kávu ako prvý nápoj na prázdny žalúdok, hneď s tým prestaňte a počúvajte. Zahrávate sa s vašim zdravím,“ povedala. Podľa nej je káva kyslá, čo môže byť na ráno ťažké na žalúdok. Čo je však ešte dôležitejšie je to, že telo sa dostáva do stresového režimu. Tvrdí, že telo sa dostáva do stavu „boja alebo úteku“.

Foto: pexels

Aj to môže byť dôvod, prečo ste nervózny

„Preto je veľa ľudí nervóznych a nahnevaných, keď si dajú kávu nalačno. Ale aj preto máme taký dobrý pocit, ako keby sme dokázali dobyť svet,“ vysvetlila. Tiež povedala, že to robila sama a potom sa čudovala, prečo sa jej urobilo akné. Jej telo však bolo vystresované. Olivia odporúča, aby pred kávou každý najprv vypil pohár vody alebo si dal nejaké jedlo. „Ak máte problémy s hormonálnou nerovnováhou alebo s črevami, hneď pocítite rozdiel.“

Mnohí ľudia sa taktiež ozvali s tým, že už vedia, v čom je teda ich problém a prečo sa necítia dobre.