Jedzte denne 6 plátkov pečeného cesnaku a uvidíte, čo sa stane s vaším telom už do 24 hodín

Lucia Mužlová

O účinkoch cesnaku na naše zdravie niet pochýb. Často sa hovorí, že je jedným z najsilnejších prírodných antibiotík. Dokáže zbaviť telo škodlivých látok, zlepšuje funkciu vnútorných orgánov a pomáha pri hornom, teda systolickom tlaku. Jeden strúčik obsahuje viac ako 5 mg alicínu, ktorý s tlakom dokáže pohnúť smerom nadol. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako konzumovať cesnak?

pixabay

Ak máte problémy s krvným tlakom, odporúča sa konzumácia v surovom stave s tým, že najlepšie je dať si jeden strúčik ráno, podobne ako je to pri tabletkách. Chybu neurobíte ani vtedy, ak si cesnak opražíte na panvici alebo upečiete v rúre celú hlavičku. Takýto cesnak nemá tak ostrú vôňu a chuť, no liečivé účinky si zachováva.

pixabay

Konzumácia by mala byť v intervaloch 2-3 dni a potom taký istý počet dní pauza. Cesnak znižuje hladinu cholesterolu v krvi a taktiež vyčistí cievy. Užitočný je aj pre ľudí s nadváhou alebo cukrovkou.

Pečený cesnak má vysokú nutričnú hodnotu, čo znamená, že vám dodá energiu a vyrieši problémy s únavou. Zrýchľuje metabolizmus, a preto sa odporúča jeho konzumácia aj počas diéty.

Ako sa správa cesnak v žalúdku počas 24 hodín?

pixabay

1 hodina: Organizmus ho vníma ako potravu prijatú do žalúdka

2-4 hodiny: Cesnak odstráni voľné radikály

4-6 hodín: Pomáha odstrániť nadbytočné tekutiny z tela

6-7 hodín: Ničí škodlivé baktérie, ktoré sú prítomné

8-10 hodín: Cesnak zabraňuje oxidácii buniek v tele

10-24 hodín: Podporuje celkovú očistu organizmu. Odstraňuje toxíny a pôsobí proti patogénnym baktériám. Dokonca aj po 24 hodinách pokračuje v práci a pomáha najmä pri čistení organizmu.

pixabay

Ak sa vám veľmi nechce púšťať do konzumácie cesnaku, ktorý je surový alebo pečený, môžete si z neho pokojne vyrobiť cesnakovú pastu, prípadne ho pridávať do rôznych jedál. Hodí sa k mäsu, do rizota, do niektorých polievok a podobne. Okrem vynikajúcej chuti z plnohodnotného jedla vyťažíte aj pozitívne účinky na svoje zdravie. Samozrejme, nezabúdajte na pravidelný pitný režim.

Pozri aj: Na 100% fungujúca vegetariánska diéta: Zúžte 7-týždňové chudnutie na 1 a zbavte sa prebytočného tuku z oblasti bruška (+jedálniček)

Najnovšie články