Už po 15 dňoch som bola ako vymenená. Tento nápoj ma zbavil bolesti žalúdka a pomohol mi schudnúť 8 kilogramov

Lucia Mužlová

Foto: pixabay

Hlavne ľudia so zažívacími problémami určite dobre poznajú účinky ľanových semienok na trávenie. Tieto semienka dokážu upokojiť žalúdočnú stenu, sliznicu, zmierňujú bolesti, zabraňujú páleniu záhy a taktiež nafukovaniu. Najlepšia forma ako ich konzumovať je v nápojoch.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pixabay

Uvariť sa dajú na rôzne spôsoby tak, aby zároveň odstraňovali toxíny z tela, pomáhali pri chudnutí a posilňovali imunitný systém, či dokonca normalizovali hormóny. V dnešnom článku sa pozrieme na niekoľko tipov, ako tento nápoj pripraviť tak, aby bol naozaj účinný.

Na čistenie tela

Foto: pixabay

jednu tretinu hrnčeka s ľanovými semienkami zalejeme litrom vody a privedieme k varu. Potom necháme semienka lúhovať asi dve hodiny. Nápoj pijeme ochutený medom a vždy na prázdny žalúdok ráno. Stačiť vám bude 75 mililitrov asi 30 minút pred raňajkami a večerou. Nápoj pite 15 dní a kúru môžete opakovať každé tri mesiace.

Na zdravú pečeň

Foto: pixabay

3 polievkové lyžice semienok si rozomelieme v mlynčeku na kávu a zalejeme litrom vody. Privedieme do varu. Pridáme 1 PL čakanky a môžeme aj trochu mlieka alebo smotany. Pred raňajkami takýto koktejl vypijeme a povzbudíme tak svoju pečeň a jej správne fungovanie.

Na omladenie

Foto: pixabay

1 hrnček ovsených vločiek zalejeme 3 hrnčekmi horúcej vody a necháme ich namočené počas noci. Ráno pridáme 1 lyžičku mletých ľanových semienok a premiešame. Varíme v hrnci asi 5 minút. Na záver dochutíme medom. Najlepšie je konzumovať ovsený nápoj ráno, 30 minút pred raňajkami.

Dávajte pozor v prípade, že ste tehotná. Tieto ženy by sa mali konzumácii takýchto nápojov a celkovo aj ľanovým semienkam vyhýbať. Ľanové semienko nie je úžasné len na vnútorné použitie. Skúste si z pomletého vyrobiť masky či peeling. Dokonale vyhladzuje a hydratuje pokožku.

Pozri aj: Pred manželom som schovávala odpadky z jedla. Podarilo sa mi schudnúť 54 kilogramov a to až keď som sa vykašľala na všetky diéty

Lucia M.

Najnovšie články