Nakupovanie, spánok a bozky. Toto je 10 neobvyklých spôsobov, ako schudnúť aj bez cvičenia a drastickej diéty

Zuzana Fulopova

Predčasom sme vám priniesli článok o stravovacej schéme pre rýchle a zdravé chudnutie. Ako doplnok k tejto schéme vám prinášame jednoduché metódy, ktoré vám dopomôžu k úbytku na váhe, dokonca pri niektorej sa nemusíte ani zdvihnúť z gauča! Ako je to možné? 

Článok pokračuje pod videom ↓

Najnovšie výskumy prišli s teóriou, že nadbytočné kalórie sa dajú spáliť aj pri úkonoch, ktoré nemajú nič spoločné so športom. Niektoré z nich sú skutočne nezvyčajné, veď posúďte sami!

# Nakupovanie

pixabay

Aj také nakupovanie môžeme považovať za aktivitu, pri ktorej spálime kalórie. Bežné nakupovanie totiž trvá dve až tri hodiny, pri ktorom sa dosť nabeháme s ťažkými taškami, ktoré sa dajú prirovnať k závažiu. Ukázalo sa, že 3-hodinové behanie po obchodoch sa rovná 1-hodinovému tréningu na stacionárnom bicykli, pri ktorom spálime až 500 kalórií. Takže milé dámy, hor sa nakupovať!

# Upratovanie

pixabay

Určite vás motivujeme k víkendovému upratovaniu, ak vám prezradíme, že môžete pri ňom chudnúť. Už pri 30 minútach bežného upratovania, môžete spáliť 80 kalórií, čo sa dá prirovnať k 15 minútovému cvičeniu brušných partií. Pri viachodinovom upratovaní je to dokonca 170 kalórií.

# Červené víno

pixabay

Milovníčky červeného vína určite potešíme, že aj pitím tohto lahodného moku sa dajú stratiť kalórie. Najnovšie výskumy totiž zistili, že červené víno urýchľuje srdcovú činnosť, prácu a produktivitu svalov, čo prispieva k úbytku hmotnosti.

# Spev

Ak sa ráno sprchujete, môžete pridať aj ranný tréning v podobe spevu. Pri speve totiž zapájame niekoľko svalov, čo vedie k spaľovaniu kalórií. Napríklad pri 1 hodine spevu môžeme spáliť 100 kalórií, čo sa dá prirovnať k 15 minútovému cvičeniu klikov.

# Spánok

pixabay

Ak máte výčitky svedomia za to, že si ráno stále posúvate budík, už nemusíte mať. Počas spánku totiž prirodzene spaľujeme kalórie, dokonca podľa odborníkov najlepší efekt dosiahneme, ak spávame nahé. Tým sa zvýši metabolická aktivita, čo prispeje k úbytku na váhe.

# Darovanie krvi

Podľa Kalifornskej štúdie pri darovaní jednej patiny krvi spálime až 650 kalórií. Toto množstvo sa dá prirovnať napríklad hodinovému plávaniu. V každom prípade spálenie kalórií je len bonus, ktorý získame pri tomto záslužnom akte.

# Bozky

pixabay

Pri tejto príjemnej činnosti môžeme za hodinu spáli 60 kalórií, čo sa dá prirovnať k 5-minútovému behu. Ak však pridáme do bozkov aj vášeň, počet spálených kalórií môže narásť až na 90. V porovnaní s upratovaním alebo s nakupovaním to je oveľa menej, ale rozhodne viac príjemnejšie, čo poviete?

# Smiech

pixabay

Podľa výskumov pri 10 až 15-minútovom smiechu môžeme spáliť 10 až 40 kalórií, teda také isté množstvo, ako pri 10-minútovom cvičení drepov. Pritom množstvo úbytku kalórií závisí od intenzity emócií pri smiechu.

# Mužská spoločnosť

Podľa prieskumov zjeme menšie porcie, keď máme pri sebe mužskú spoločnosť. Vysvetľuje sa to tým, že chceme dodržať určité spoločenské normy, čo v konečnom dôsledku prospeje nášmu telu.

# Hororové filmy

pixabay

Nezvyknete sledovať horory, lebo sa bojíte? Ak chcete schudnúť, mali by ste ich zobrať na milosť. Pri sledovaní hororov totiž stimulujete funkciu adrenalínu, ktorý zvyšuje metabolizmus a zároveň znižuje chuť do jedla.

Samozrejme, ak chceme mať pekne vyformovanú postavu a nadobudnúť svaly, musíme  pridať aj fyzickú aktivitu a tieto metódy budú popri nej niečo naviac. Ktorá metóda sa vám najviac páči? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Nie je to iba o kilách navyše a neovládateľnej chuti na sladké! Toto je 9 znakov, ktoré hovoria, že jete priveľa cukru

                                                                                                                           Zuzu, brightside.me

Najnovšie články