Kedy je najlepšie piť vodu s citrónom a dá sa s ňou schudnúť? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Lucia Mužlová

Známe osobnosti ako Jennifer Aniston alebo Gisele Bundchen milujú vodu s citrónom a to v akejkoľvek podobe. Studenú, vlažnú, dokonca aj horúcu. Voda s citrónom má celkovo vo svete veľmi dobré referencie a je populárna. Sľubuje zázraky, na ktoré sme sa dnes rozhodli pozrieť aj my. 

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: pixabay

Dokáže naozaj detoxikovať organizmus, vyrovnať pH, podporiť trávenie, zrýchliť metabolizmus a pomôcť tak pri chudnutí? Áno dokáže, ale.

S pohárom citrónovej vody by ste mali podľa odborníkov začínať deň. Vypite ho nalačno a dajte si pozor, aby voda nebola príliš studená ani príliš horúca. Ideálna je vlažná, môže byť mierne teplá a dva plátky citrónu v jednom pohári. Dehydratácia metabolizmus spomaľuje, hydratácia naopak zrýchľuje. Preto vždy dbajte na to, aby ste prijímali dostatok tekutín počas dňa. Zabudnite však na džúsy a sýtené sladké nápoje.

Foto: unsplash.com

Voda s citrónom však nie je žiadny zázračný nápoj. Neexistujú žiadne vedecké štúdie, ktoré by potvrdili, že naozaj pomáha pri chudnutí. Citrón dokonca neobsahuje ani toľko vitamínu C, ako si niektorí myslia. Ženy by mali denne prijať asi 75 miligramov vitamínu C. Citrónová šťava z jedného citróna obsahuje približne 1 miligram.

Ak si odvykáte od kalorických nápojov, ktoré sú zbytočne presladené, citrónová voda je určite tou správnou voľbou. Dajte si však pozor na množstvá. Ak jej vypijete veľa, môžete pociťovať pálenie v žalúdku, prípadne pálenie záhy. Taktiež môže podráždiť zubnú sklovinu a ďasná, preto ju pite radšej cez slamku.

Foto: unsplash.com

Citrónová voda teda nie je detoxikačný nápoj na chudnutie, ako to niektorí prezentujú. ďalší mýtus, pri ktorom stačí len zapojiť zdravý rozum. Pokojne ju pite, počas letných mesiacov je ideálna, áno, zrýchľuje aj metabolizmus a áno, je najlepšia nalačno. Ak ale čakáte, že po týždni budete ľahšia o pár kilogramov len vďaka tomu, musíme vás sklamať.

Pozri aj: Dá sa naozaj schudnúť pomocou jablčného octu? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať konečne jasno

Lucia M., womenshealthmag.com

Najnovšie články