Ak zaspávate so zapnutým kúrením, okamžite s tým prestaňte. Odborníci zverejnili hneď 10 dôležitých varovaní

Kristína Hagarová

Foto: pixabay/unsplash

Počasie sa zhoršuje a teplota klesá. Ľahnúť si do vyhriatej postele je preto niečo, čo sa zdá ako dobrý spôsob, kedy sa vyspíte doružova. Nie je to celkom tak.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Ladbible, určite by ste doma nemali mrznúť, avšak nie je dobrý nápad ležať v posteli s kúrením na najvyšší stupeň. Odborníci zverejnili hneď desať dôvodov, prečo by ste s tým mali okamžite prestať.

Suchá pokožka

Ak sa pýtate, prečo je vaša pokožka suchšia, ako zvyčajne býva, môže to spôsobovať spánok so zapnutým kúrením. Podľa odborníkvo zo spoločnosti Winston Beds, teplý vzduch dokáže z pokožky odstrániť prirodzenú mastnotu. V dôsledku toho môže byť vaša pokožka pri vyšších teplotách suchá a svrbieť.

Suché oči

S tým súvisí aj pocit suchých očí. Podľa doktorky Elizabeth Hawkes, kúrenie môže oči extrémne vysušovať.

Ťažké dýchanie

Kúrenie vysušuje vzduch v spálni, čo môže spôsobiť sucho v hrdle a nepríjemný kašeľ.

Foto: unsplash

Nadmerné potenie

Keď je teplota v byte či dome príliš vysoká, môžete sa začať potiť, čo určite nie je príjemné a spať sa vtedy dá len veľmi ťažko.

Môžete ochorieť

Na radiátoroch sa hromadí množstvo prachu a tieto častice sa môžu šíriť. To môže viesť k tomu, že budete veľa kýchať a mať nádchu či zapchatý nos.

Opuchnuté nohy

Vaše nohy majú tendenciu opúchať, keď sa vaše telo snaží ochladiť. Pokiaľ máte ráno opuchnuté nohy, môže to znamenať, že je vo vašej spálni príliš teplo.

Hmyz teplo miluje

Najnovšie články