Na pokožke som mala červené bodky, ktoré tam predtým neboli. Lekár mi vysvetlil o čo ide a ako tento problém vyriešiť

Lucia Mužlová

Svoje telo a teda v tomto prípade pokožku tela by sme mali sledovať pravidelne. Ak máte znamienko, ktoré sa zmenilo, prípadne ste si ho zaškrabli alebo vás jednoducho otravuje, vždy je dobré navštíviť lekára, ktorý odborne posúdi, v akom je stave. Kožného lekára by sme mali navštíviť aspoň raz ročne, preventívne, a nechať si znamienka skontrolovať. Môžete sa tak vyhnúť oveľa horším zdravotným problémom. Čo ale, ak si na pokožke nájdete malé červené fliačiky podobné znamienkam?

bodky4
kastory.ru

Čo robiť ak si nájdete červené bodky na tele?

Nemusíte vôbec panikáriť. V malom množstve nepredstavujú žiadne zdravotné riziko, no netreba ich podceňovať. Jedná sa o hemangiómy, ktoré sa prejavujú malými červenými bodkami, najmä v hornej polovici tela. V podstate sa jedná o nezhubné nádory krvných ciev. Príčiny vzniku sú dodnes aj odborníkom neznáme, no svoju úlohu pri ich vzniku môže zohrávať aj genetika.

bodky3
allwomens.ru

Červené bodky by vám nemali spôsobovať žiadne ťažkosti, dokonca sú prípady, kedy samé po čase vymizli. Odstrániť sa tento kozmetický problém dá laserom, takže po nich neostáva jazva. Aj pri červených bodkách platí, že ak uvidíte ich zmenu, treba vyhľadať lekársku pomoc.

Lekári tvrdia, že za vznik červených bodiek môžu hlavne tieto dve veci:

bodky2
steptohealth.ru

Vek: Najviac pacientov, u ktorých sa červené bodky objavili mali nad 30 rokov. Najčastejšie miesto na tele, kde sa väčšinou vyskytujú je trup, paže a ramená. Hemangióm sa u vás teda môže vyskytnúť práve kvôli veku a zmenám kože a ciev.

Zlý životný štýl: Ak vaša červená bodka vyzerá skôr ako zrniečko a je vypuklá, problém môže byť ukrytý inde. Takéto cievne hemangiómy môžu znamenať problémy s pečeňou, cievne ochorenia alebo hormonálne poruchy.

bodky1
adme.ru

Ak náhle zistíte, že sa vaše bežné alebo červené znamienko zmenilo, či už tvarom, veľkosťou, prípadne sa zapálilo alebo krváca, treba okamžite vyhľadať lekára a dať si znamienko skontrolovať. Ak chcete zabrániť ich výskytu, starajte sa o svoje telo zvnútra. Doprajte si dostatok vody, zeleniny a ovocia a taktiež nezabúdajte na zdravé tuky ako je napríklad avokádový, či olivový olej.

Pozri tiež: Toto je dôvod, prečo máte často nafúknuté brucho. Tohto pocitu a nejakého toho kila navyše sa môžete zbaviť takto jednoducho už počas jednej noci

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), adme.ru

 

 

1
Komentovať