Toto je dôvod, prečo máte často nafúknuté brucho. Tohto pocitu a nejakého toho kila navyše sa môžete zbaviť takto jednoducho už počas jednej noci

Mary

Každý z nás už nadúvanie či plynatosť zažil. Je to nepríjemný pocit, ktorý nejaký čas trvá a len málokedy sa ho vieme zbaviť rýchlo. Nadúvanie má mnoho príčin, tá najčastejšia je však porucha trávenia potravy. Príčina nadúvania však môže byť zapríčinená aj prítomnosťou nebezpečnej baktérie v tele, o ktorej možno ani neviete. 

naduvanie 1
wikihow.com

V ľudskom tele sa nachádzajú rôzne baktérie, ktoré sú pre naše telo hrozbou. Patrí medzi ne aj baktéria s názvom Helicobacter pylori – druh špirálovitej baktérie, ktorá infikuje oblasti žalúdka. Táto baktéria sa prenáša prostredníctvom neumytých rúk alebo jedla.

Nadúvanie u dospelých

Pri výskyte baktérie Pylori sú príznaky takmer neviditeľné. Nadúvanie, pálenie záhy či hnačky sú príznaky prítomnosti práve tejto baktérie. Tieto prejavy tela však vnímame ako normálne fungovanie. Na základe toho ale môžu vzniknúť dlhodobejšie zdravotné problémy, ktorými sú napríklad aj žalúdočné vredy či rakovina žalúdka.

naduvanie 2
wikihow.com

Baktéria Pylori vám však okrem tráviaceho systému, dokáže pokaziť aj náladu. Pri rozmnožení tejto baktérie dochádza k zníženiu hladiny serotonínu v mozgu, čo vedie k depresiám a úzkosti. Ochorenie spôsobené práve touto baktériou sa našťastie dá efektívne liečiť za pomoci antibiotík a liekov pre zníženie sekrécie žalúdočnej kyseliny.

Chráňte svoj žalúdok pred zbytočným zaťažením

Správna strava a dostatok vitamínov A, C a E spolu so zinkom sú skvelou prevenciou pred nadúvaním a ťažkosťami s trávením. Mali by ste venovať pozornosť aj probiotikám, ktoré obsahujú dôležité laktobacily a bifidobaktérie. Taktiež nezabúdajte na preventívnu hygienu. Umývanie rúk a hlavne predtým, ako idete jesť, je jedna z najlepších prevencií. Na rukách sa denne vyskytuje až niekoľko tisíc baktérií. Hygienu by ste preto mali umiestniť na prvé miesto.

naduvanie 3
wikihow.com

Ak vás nadúvanie prepadne z ničoho nič počas dňa alebo noci, pripravte si tento jednoduchý skvelý nápoj. Pocit úľavy príde ihneď a budete sa cítiť skvele.

Budete potrebovať:

0,5 l vody

1 citrón

1 uhorku

1 polievkovú lyžicu šťavy z aloe vera

1 zväzok koriandra alebo petržlenu

Všetky suroviny dajte do mixéra a poriadne zmiešajte, aby sa všetky chute spojili. Potom len nalejte do pohára a máte hotovo. Tento skvelý nápoj si urobte hneď ráno a vypite ho na lačný žalúdok. Váš metabolizmus bude fungovať lepšie a vy budete plní energie. Ak ho ale chcete používať ako prevenciu, pite ho počas dňa medzi jedlami.

naduvanie 4
wikihow.com

Na tomto nápoji je však najlepšie, že pomáha stimulovať metabolizmus a spaľovanie tukov aj počas noci. Určite si tento nápoj urobte doma. Zmeny budete cítiť už po prvom pohári.

Pozri tiež: Obrovské šťastie na tvári Meghan Markle, za ktoré môže táto jedna vec. Konečne sa dočkala

Marianna

0
Komentovať