Účinný recept na nespavosť, na ktorý budete potrebovať iba banán a škoricu

Michal Blaško

Naše zdravie aj duševnú pohodu významne ovplyvňuje spánok. Dostatok kvalitného spánku nám pomáha k duševnému a fyzickému zdraviu, zlepšuje nám kvalitu života, našu koncentráciu a omladzuje telo. Ak však spávate zle, výsledkom môže byť niekoľko vecí, ako zlé stravovacie návyky, úzkosť, nedostatok minerálov v našom tele, nedostatok energie, depresia, či dokonca rôzne choroby a vysoký krvný tlak.

Článok pokračuje pod videom ↓

Príroda má však na všetky problémy svoj vlastný liek, takže farmaceutické výrobky môžeme úplne vynechať, keďže nám síce vedia pomôcť, ale vo väčšine prípadov narobia viac škody ako osohu. Banán a škorica dokážu vyriešiť všetky problémy so zlým spánkom a majú mnoho ďalších priaznivých účinkov pre naše telo.

 

Banány sú bohatým zdrojom draslíka a horčíku, čo sú hlavné minerály vedúce k zlepšeniu kvality spánku. Tieto minerály pomáhajú zároveň uvoľniť svaly a cievy. Škorica zas obsahuje esenciálne oleje, ktoré pomáhajú nášmu telu lepšie tráviť a zlepšujú krvný obeh.

Čo teda na tento recept budeme potrebovať?

Jeden banán
Štipku škorice
Jeden liter vody

Postup:

Do vriacej vody nakrájame banán, necháme ho v nej prevariť po dobu desiatich minút a potom túto zmes precedíme do hrnčeka. Tento čaj dochutíme štipkou škorice. Ak budete užívať čaj hodinu pred spaním, účinky sa dostavia po niekoľkých dňoch a v niektorých prípadoch dokonca ihneď.

Aké triky používate pri nespavosti vy?

zdroj: interez.sk

Najnovšie články