Do dôležitej udalosti ostávali 2 týždne a ja som chcela schudnúť aspoň o 1 veľkosť do nových šiat. Podarilo sa mi to len vďaka tejto diéte

KatkaR

Zmeníte stravovanie, pravidelne navštevujete fitness centrum, čítate nespočetné množstvo článkov o účinných tipoch a trikoch, ktoré vám majú pomôcť zhodiť nejaký ten kilogram. Vzdávate sa svojich obľúbených jedál a v záujme dosiahnutia vysnívanej váhy a dokonalej postavy si pravidelne “pochutnávate“ iba na ľahkom zeleninovom šalátiku, prípadne pohánke. Práve preto vás pravdepodobne neteší fakt, že ručička na váhe sa rozhodla štrajkovať a nech sa snažíte akokoľvek, nepohnete s ňou. Je na čase zmeniť to, nemyslíte?

Vajíčkovo-pomarančová diéta, inak nazývaná aj proteínová mono diéta, je vhodná pre ľudí, ktorí trpia nadváhou a chcú zhodiť pár nadbytočných kilogramov. Samozrejme, jej dodržiavanie z dlhodobého hľadiska nie je odporúčané, nakoľko telo by malo nedostatok ostatných živín, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie. Preto sa neodporúča dodržiavať túto diétu dlhšie ako 2 týždne. Prirodzene, ak ste alergická na niektorú zo základných zložiek týchto potravín, určite nájdite iný spôsob, ako sa dopracovať k vysnívanej postave.

pixabay.com

Vajíčka + pomaranče = zvláštna, ale účinná kombinácia

Ak sa pýtate, prečo sú vajíčka jednou z dvoch hlavných zložiek tejto diéty, nemusíte dlho premýšľať. Vajcia sú výborným zdrojov bielkovín a jedno vajíčko obsahuje 12 druhov vitamínov a proteínov. Okrem toho zaručuje aj extrémne nízky príjem kalórií oproti iným potravinám – na 100 gramov obsahuje totiž iba 157 kCal. Navyše obsahuje lecitín, ktorý býva pre svoje blahodarné účinky označovaný aj ako “poklad pre zdravie“.

pixabay.com

Čo sa týka pomarančov, toto chutné ovocie má počas diéty veľmi dôležitú úlohu. Dodáva totiž telu potrebné vitamíny a odstraňuje škodlivé toxíny.

pixabay.com

V priebehu tejto diéty by sme nemali zabúdať ani na pitný režim. Odborníci tvrdia, že by sme mali denne vypiť aspoň 2 litre tekutín, a to predovšetkým čistej vody alebo nesladeného zeleného čaju.

pixabay.com

Ukážkové týždenné menu

Pondelok

pixabay.com

Na raňajky si dajte polovičku pomaranča (prípadne hrušku, broskyňu alebo melón) a 2 vajíčka natvrdo. Na obed sa rozhodnite medzi pomarančmi a 150 g zeleninového šalátu s bylinkami. Vaša večera by mala pozostávať zo 150 g kuracích pŕs, dvoch vajíčok natvrdo a grapefruitu.

Utorok

pixabay.com

Vaše raňajky zostávajú rovnaké ako v predošlý deň. Na obed si môžete dať napríklad 200 g zeleninového šalátu a 150 g varených, resp. dusených kuracích pŕs. Večera je tvorená grapefruitom, dvoma vajciami natvrdo, 200 g zeleninového šalátu s bylinkami a jedným toastom.

Streda

freepik.com

Raňajky znova zostávajú nezmenené – dajte si teda polovičku pomaranča a dve vajíčka natvrdo. Na obed môžete zvoliť toast, jednu paradajku, 50 g nízkotučného syra alebo 200 g uhorkového šalátu so 150 g kuracích pŕs. Na večeru si dajte 2 vajcia natvrdo, 150 g varených kuracích pŕs a grapefruit.

Štvrtok 

pixabay.com

Štvrtkové raňajky zostávajú znova rovnaké, ako v predošlých dňoch. Obed môže byť tvorený nízkotučným tvarohom (200 g) a varenou, resp. dusenou zeleninou (200 g). Na večeru si pripravte 200 g zeleninového šalátu, 150 g kuracích pŕs a 2 vajcia natvrdo.

Piatok 

freepik.com

Na raňajky si dajte polovičku pomaranča a dve vajíčka natvrdo. Obed by mal pozostávať tiež z 2 vajíčok uvarených natvrdo a z akejkoľvek varenej alebo dusenej zeleniny. Na večeru si pripravte 150 g dusenej ryby, pomaranče a 150 g zeleninového šalátu.

pixabay.com

Diétu si vyskúšal aj známy herec Adrien Brody, ktorý musel schudnúť kvôli role v slávnom filme Pianista. Dodržiavaním základov vajíčkovej diéty sa mu podarilo zhodiť 13 kilogramov v priebehu šiestich týždňov a jeho herecký výkon je dodnes v pamäti všetkých, ktorý tento film zhliadli.

Na záver vám ponúkame ešte niekoľko tipov, ktoré by ste mali pri tejto diéte (pre dosiahnutie lepšieho efektu) dodržiavať:

#1 Čo sa týka víkendov, počas nich sa môžete stravovať normálne, avšak stále sa držte zdravej a hodnotnej stravy.

#2 Vyhýbajte sa alkoholu a sladeným nápojom.

#3 K raňajkám si môžete dať šálku tureckej kávy alebo nesladeného čaju.

#4 Keď sa vám v priebehu odporúčanej doby držania diéty podarí dosiahnuť vašu vysnívanú hmotnosť, môžete si ju udržiavať tým, že si každý pondelok pripomeniete tento jedálniček. Na raňajky si môžete dať nesladenú limonádu, ktorú si viete jednoducho pripraviť aj doma. Na obed a večeru si pripravte varené vajíčko s toastom a paradajkou, prípadne na obed môžete siahnuť aj po jablku.

pixabay.com

Po strate niekoľkých nadbytočných kilogramov a nájdení stratenej motivácie sa môžete i naďalej venovať aktívnemu a zdravému životnému štýlu, športovať, chodiť na prechádzky so psom a nasávať energiu z prírody. Pobyt na čerstvom vzduchu, najmä keď to bude v tele, v ktorom sa budete cítiť sebavedomo a isto, prospeje nielen vášmu telu, ale i vašej mysli.

Pozri aj: Ako sa zbaviť prebytočného tuku na brušku už za 7 dní bez toho, aby sme museli hladovať? Tento tukožrútsky nápoj funguje na 100%

zdroj: babskeveci.sk (Katuš)

0
Komentovať