10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o svojej krvnej skupine. Na čo by ste si mali dávať pozor?

Lucia Mužlová

Rozlišujeme 4 rôzne krvné skupiny. A, B, AB a 0. Krvná skupina je niečo, s čím sme sa narodili, niečo, čo sa nám vytvorí na základe genetiky a nikdy sa naša krvná skupina počas života nemení. Každá krvná skupina má svoje vlastné charakteristiky. Tu sú niektoré veci, ktorým by ste mali venovať zvýšenú pozornosť.

Článok pokračuje pod videom ↓
krvneskupiny3
fi.edu

Krvná skupina a strava

Krvná skupina hrá pri výžive a teda strave veľmi veľkú úlohu. Má vplyv na trávenie a dokonca aj na úbytok hmotnosti a teda chudnutie a priberanie. V závislosti od typu krvnej skupiny by človek mal viac skúmať, ktoré potraviny prijíma. Ľudia so skupinou „A“ by mali jesť v pomere viac zeleniny ako mäsa a naopak ľudia s krvnou skupinou „0“ by mali jesť viac bielkovín a teda rýb, mäsa a mliečnych výrobkov.

Tí, ktorí majú krvnú skupinu „AB“ by mali zaradiť do jedálnička morské ryby a chudé mäso, zatiaľ čo ľudia s krvnou skupinou „B“ by mali jesť menej kuracieho mäsa a mali by jesť viac červeného mäsa.

Krvná skupina a choroby

Keď sa naučíte, čo je charakteristické pre vašu krvnú skupinu, môžete sa vyvarovať mnohým ochoreniam. Zbaviť sa môžete rôznych kožných problémov, exémov, alergií ale aj problémov s črevami a trávením.

Krvná skupina a osobnosť

Ako som už spomenula, každá krvná skupina má iné vlastnosti a tieto vlastnosti vplývajú dokonca aj na našu osobnosť. Napríklad ľudia so skupinou „0“ sú oveľa spoločenskejší, sebavedomejší, kreatívnejší a sú to väčšinou extroverti. Tí, ktorí majú krvnú skupinu „A“ sú pokojnejší, dôveryhodní a umelecky zmeraní. Ľudia s krvnou skupinou „B“ sú presne tí ľudia, ktorí sa naplno venujú svojim cieľom, sú nezávislí a sú to silné osobnosti. Ľudia s krvnou skupinou „AB“ sú spoľahliví, zodpovední a niekedy plachí, o svoju rodinu sa chcú vždy starať naplno.

Krvná skupina a tehotenstvo

Krvná skupina je pri tehotenstve veľmi dôležitá. Nielenže je nebezpečné, (dnes už plne pod kontrolou lekárov) keď majú partneri rovnaké krvné skupiny, možno ste nevedeli, že ženy s krvnou skupinou „AB“ produkujú menej stimulújúceho hormónu, ktorý umožňuje, že dokážu otehotnieť ľahšie.

Krvná skupina a náchylnosť na stres

krvneskupiny1
diyshare.net

Každý reaguje na stres iným spôsobom. Dá sa povedať, že aj krvná skupina má na vnímanie stresu a na to, ako v stresových situáciách konáme veľký vplyv. Napríklad ľudia s krvnou skupinou „0“ sa ľahko nahnevajú a majú vyššiu hladinu adrenalínu, čo znamená, že na upokojenie potrebujú o trochu viac času.

Krvné antigény

Krvné antigény sa môžu nachádzať aj v iných častiach tela, nie výlučne v krvi. Nájsť ich môžeme aj v zažívacom trakte, v ústnej dutine, v hrubom čreve ale aj v nosných dutinách a pľúcach. Presný dôvod, prečo si ľudský organizmus vytvára protilátky k antigénu, s ktorým sa nikdy nestretol, nie je vedecky popísaný. Vedci predpokladajú, že určité bakteriálne antigény sú rovnaké u glykoproteínov A aj B a protilátky vytvorené proti týmto baktériám reagujú s krvou cudzieho typu.

Krvná skupina a brucho

Vedeli ste, že na základe toho, akú máte krvnú skupinu závisí aj obsah a pomer brušného tuku? Napríklad ľudia, ktorí majú krvnú skupinu „A“ nemajú s brušným tukom takmer nikdy žiadny problém. Ľudia, ktorí majú krvnú skupinu „0“ sú práve naopak, oveľa náchylnejší.

Krvná skupina a manželstvo

Vo všeobecnosti je to tak, že keď sa dvaja stretnú a milujú sa, vezmú sa, aby mohli založiť rodinu. Ak teda plánujete rodinu, mali by ste mať na pamäti toto. Ľudia s krvnou skupinou typu „A“ a“B“ by sa nemali „miešať“, pretože RH faktor a teda RH+ a RH- by sa nemali miešať dokopy. To isté platí napríklad aj o krvnej skupine 0+ a 0-.

Krvná skupina a cvičenie

Ako som už spomínala vyššie, krvná skupina úzko súvisí s reakciou na stresové situácie. Aj preto by ľudia s krvnou skupinou „A“, ktorí sú náchylnejší na stres mali venovať skôr relaxačnému a upokojujúcemu cvičeniu. Jóga je napríklad najlepšou voľbou. Ľudia s krvnou skupinou „B“ majú radi výzvy a obľubujú činnosti, ktoré podporujú rovnováhu tela aj duše.

Krvná skupina a nehody

krvneskupiny2
india.com

Nezabúdajte, že krvná skupina je veľmi dôležitá informácia, presne ako telefónne číslo, meno a adresa. Pri nehode sa táto informácia môže zachrániť život.

 (Lucia M.), diyshare.net

Najnovšie články