Tento jedálniček sa ani nedá nazvať diétou! Dodržiavajte ho 3 dni a schudnite. Dodržiavajte ho 30 dní a uvidíte zázraky!

Lucia Mužlová

Počuli ste už o tzv. vojenskej diéte? Keď sa s chudnutím spájajú výrazy ako „vojenský“, „prísny“ alebo „drezúra“, nie je to zrejme dvakrát lákavé. Táto diéta však sľubuje stratu až 5 kilogramov za pomerne krátky čas, a to bez toho, aby ste museli hladovať, premotivovane cvičiť, alebo aby to malo negatívne účinky na vaše celkové zdravie.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay

Keď sa odborníci pustili do analýzy toho, čo je bod číslo jedna medzi top novoročnými predsavzatiami, jednoznačne vedie: „Od pondelka začínam chudnúť“. Ak aj vy patríte k tým, ktorí začínajú od pondelka, prípadne od nového mesiaca či nového roka, môžete sa inšpirovať práve „vojenskou diétou“, ktorá vás zbaví prebytočných kilogramov.

Prečo je tak populárna?

Pre každú ženu je atraktívne, že „diétovať“ bude len tri dni. Je to pomerne krátky čas, ktorý sa dá ľahko vydržať a neovplyvní to ani len chod vašej domácnosti. Plán však treba dodržiavať presne.

Ďalším lákadlom je, že princípy tejto diéty sú pomerne jednoduché. Žiadne počítanie kalórií a ani drahé, len ťažko zohnatelné suroviny. Všetko, čo potrebujete, nájdete už v najbližších potravinách. Táto diéta sa zameriava na naštartovanie metabolizmu a strava obsahuje vyvážené zdravé tuky, sacharidy a aj bielkoviny.

Deň prvý

pixabay

Raňajky: šálka teplého čaju alebo kávy, jeden celozrnný toast natretý arašidovým maslom a polovica grepu.

Obed: doprajte si zeleninu a k tomu tuniaka, prípadne kúsok celozrnného opečeného toastu s avokádom.

Večera: mäso varené na vode alebo na pare, prípadne pečené v rúre na papieri na pečenie, k tomu zelené fazuľky na masle v kombinácii s inou zeleninou. Po večeri si pokojne doprajte za hrsť orieškov, prípadne kúsok ovocia, ktoré vám nahradí sladkosť.

Deň druhý

pixabay

Raňajky: toast s vajíčkom a menší banán.

Obed: Uvarte si jedno vajíčko a k nemu si doprajte zeleninu, kombinovanú napríklad s tvarohom alebo cottage cheeseom.

Večera: Zeleninová misa napríklad s pšenom alebou quinoou je správna voľba. Uduste si zeleninu, ktorú máte najradšej, dochuťte ju olivovým olejom a zmiešajte napríklad aj s bulgurom.

Deň tretí

pixabay

Raňajky: pár plátkov šunky, syra a pokojne si uvarte vajíčko. Dajte si toast s avokádom alebo len misku plnú čerstvého ovocia.

Obed: ľahký obed by mal pozostávať buď z vajíčok alebo ryby v kombinácii so zeleninou alebo zeleným šalátom.

Večera: tuniak je vždy správna voľba a je jedno, či si ho dáte na raňajky, obed alebo večeru. Jesť ho môžete s nejakou salsou, ktorú nanesiete na opečený toast.

Ak chcete dosiahnuť lepšie výsledky, samozrejme túto diétu musíte držať dlhšie ako len 3 dni. Za tri dni sa totiž zázrakov nedočkáte. Vyhnúť by ste sa mali sladkostiam, sladeným nápojom a netreba zabúdať ani na pravidelný pitný režim. Piť môžete najlepšie čistú vodu, káva je dovolená a bylinkové čaje nikdy nič nepokazia.

Odborníci odporúčajú držať túto diétu celý mesiac, no je potrebné si dať pozor na to, aby bola vaša strava stále pestrá. Najlepšou motiváciou tiež je, keď do podobnej diéty idete spolu s niekým. Či už to je manžel, priateľ alebo kamarátka, pozitívne slová vždy pomôžu. Zapojte trochu pohybu, zo začiatku môžete len rýchlejšiu chôdzu, a výsledky sa dostavia. Nečakajte však na zázraky. Najdôležitejšie v každej diéte je, aby ste k nej pristupovali s rozumom.

Pozri aj: Mlieko je dobré na kosti a veľa kávy škodí. 9 mýtov o stravovaní, ktorým ľudia ešte stále veria, no nie sú vôbec pravdivé

Lucia M., brightside.me