Kamarátka mi poradila tento raňajkový plán a odvtedy som schudla už 5 kíl! Počas dňa jem pritom všetko, na čo mám chuť!

Monizz

Pravidelné raňajky sú kľúčom k zdravému životu. Je to jasné ako facka, hoci v súčasnosti zdvíha proti tomuto tvrdeniu ruky mnoho odporcov. Ak však použijeme zdravý sedliacky rozum, uvedomíme si, že raňajky odjakživa patrili k začiatku dňa a bez nich ľudia nedokázali fungovať. Vari je dnes človek iný ako kedysi?

Článok pokračuje pod videom ↓
pexels.com

Raňajky ako začiatok dňa dodajú telu energiu, elán a často aj dobrú náladu. Teda v prípade, že raňajkujete tie správne veci. Pozrite sa, čo je dôležité dostať do žalúdka, aby sa metabolizmus správne naštartoval a kilá išli dole samé od seba.

Je to viac ako len raňajky

Ideálnou voľbou na zdravé raňajky sú mliečne výrobky, obilniny a ovocie. Kombinácia týchto troch produktov vám dodá potrebné sacharidy, bielkoviny a vlákninu. Upraví sa vám stolica a po pár dňoch môžete zbadať zmeny nielen na váhe, ale aj na pleti, vlasoch či nechtoch. Ak rannú kávu zapijete pomarančovým džúsom, dostane sa vám bohatej nádielky vitamínov a minerálov, ktoré vám postačia na celý deň. Ak nemáte radi pomaranče, pokojne si odšťavte zeleninu alebo iné ovocie. Dôležité je piť šťavu čerstvú, nie kupovanú v balení.

pexels.com

Základom je celozrnný alebo ražný chlieb. Každé ráno si dajte dva krajce. Chlieb pasuje skôr k slaným raňajkám, preto si môžete pripraviť smotanovú nátierku. Pridať môžete napríklad šunku, pažítku, vajíčka či tuniaka.

pexels.com

Naopak, ak máte radi sladké raňajky, investujte do ovsených vločiek, kvalitného bieleho jogurtu a dochuťte si jedlo ovocím, medom, orieškami či domácim džemom.

Syry sú tiež vítanou raňajkovou alternatívou, rovnako ako tvaroh. Z neho si môžete pripraviť nátierku, ale ho aj pridať k ovseným vločkám či ovsenej kaši. Tú môžete takisto osviežiť sezónnym ovocím. Úplná fantázia je, ak si tvaroh alebo jogurt pripravíte doma sami. Viete, že budete jesť len čistý produkt.

pexels.com

Ak sa neviete vzdať čiernej kávy, nevadí. Samozrejme, bolo by ideálne, keby ste kávu nepili a nahradili ju slabým čiernym alebo zeleným čajom a šálku kávičky si dopriali až popoludní. Čaje vám rozjasnia pleť a nezaťažia žalúdok tak ako káva.

pexels.com

Raňajkový nápoj pre lenivcov

Ak patríte k početnej skupine ľudí, ktorí ráno do seba nie sú schopní dostať nič iné, ako tekutiny a tuhú stravu dokážu zjesť až po dvoch hodinách od zobudenia, pripravte si výživný nápoj, ktorý vám raňajky plnohodnotne nahradí.

Budete potrebovať:

5-7 sliviek

100 ml vody

2 PL ovsených vločiek

1 ČL kakaa

1 šálka bieleho jogurtu

1 PL ľanového oleja

sovkusom.ru

Všetky suroviny dobre zmixujte a raňajkový shake vypite hoc aj cestou do práce. Použiť môžete aj sušené slivky, no s čerstvými vám bude lepšie chutiť.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Osobný strážca princeznej Diany prezradil tajomstvo, prečo nosila dvoje hodinky na jednej ruke. Dôvod vás naozaj prekvapí!

 (M), sovkusom.ru

Najnovšie články