Citrón zmiešala s korením a soľou a vznikol univerzálny liek, čistiaci prostriedok a aj niečo, čo vás zbaví celulitídy

Lucia Mužlová

Poznáme veľa tipov tradičnej aj netradičnej medicíny, medzi babami kolujú rôzne „recepty starých materí“ a človek sa v tom niekedy ani nevie zorientovať. To, čo si však zaslúži našu špeciálnu pozornosť, je práve využitiu citróna. Znie to skvele, no nie? Dnes sa pozrieme na spojenie kyslého citróna so soľou a korením. Tento liek v prvom rade pomáha pri prechladnutí, no je potrebné vedieť aj o jeho ďalších prospešných vlastnostiach.

Článok pokračuje pod videom ↓
citron3
thescienceofeating.com

Mučí vás škaredý kašeľ? Určite pijete dostatok teplého čaju. Ak si chcete liečbu trochu spestriť, oživte svoju citrónovú vodu o soľ a korenie. Prípadne môžete zjesť citrón posypaný soľou a trochou korenia.

V prípade bolesti hrdla si pripravte tento liek. Zmiešajte 200 ml teplej vody, 1/2 lyžičky citrónovej šťavy a 1 lyžičku soli. Túto tekutinu môžete piť, ale je vhodná aj na kloktanie.

citron5
thealternativedaily.com

Čistenie vane a umývadla bude oveľa účinnejšie, ak k čistiacemu prostriedku pridáte pár kvapiek citrónovej šťavy, soli a čierneho mletého korenia.

Aromakúpeľ s trochou citrónovej šťavy a soľou je veľmi príjemný spôsob, ako sa zbaviť celulitídy.

Ak ste to v predchádzajúci deň prehnali s alkoholom, pripravte si tento liek, ktorý účinkuje aj pri tých najhorších prípadoch opice. Zmiešajte 100% paradajkovú šťavu, pridajte tri kvapky citrónovej šťavy, štipku soli a čierne korenie.

Ak máte problémy s nadváhou, vypite každý deň 1 pohár teplej vody s 1/4 lyžičky čierneho korenia, 1 polievkovou lyžicou medu a 3 lyžicami citrónovej šťavy.

citron2
skinnymom.com

Ak trpíte častými nevoľnosťami, skúste vypiť pohár vody s citrónom a štipkou čierneho korenia. Po pár minútach by sa vám malo uľaviť.

Túžite po nových chuťových vnemoch? Vyrobte si vlastné korenie, ktoré môžete použiť pri príprave mäsa alebo grilovanej zeleniny, prípadne na šaláty. Stačí, ak zmiešate citrónovú kôru, soľ a korenie. Nielenže toto korenie dokonale ochutí váš pokrm, navyše zrýchli aj váš metabolizmus.

citron4
joyfulabode.com

Spojenie citrónu, soli a korenia je liek, ktorý sa vám bude v domácnosti určite hodiť. Citrónová šťava je skvelá aj na nechty a nechtovú kožičku, vlasy a pokožku. Skúste toto ovocie využívať v kuchyni viac, môže to zlepšiť váš metabolizmus a niektoré zdravotné ťažkosti.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články