Predpoveď na budúci rok, ktorá všetkých vydesila. Imunológ zverejnil hroznú prognózu o koronavíruse

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Podľa odborníka príde budúci rok super variant koronavírusu, ktorý bude ešte horší ako súčasný covid-19. Podľa imunológa bude každá neočkovaná osoba potenciálnym superšíriteľom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Mirror, imunológ zo Švédska, doktor Sai Reddy z technologického inštitútu uviedol, že kombinácia už existujúcich kmeňov môže viesť k novej a najnebezpečnejšej fáze pandémie. „Covid-22 môže byť ešte horší než to, čo práve teraz zažívame,“ povedal. Výsledkom bude, že v priebehu nasledujúcich rokov sa môžeme pripraviť na viacnásobné očkovanie, pretože inak sa tento boj nedá vyhrať.

Foto: unsplash

Každý, kto sa nedá zaočkovať, môže byť šíriteľ

Vedec povedal, že kvôli delta variantu to už nie je klasický covid-19 a každý, kto sa odmietne dať zaočkovať, môže byť v určitom okamihu infikovaný a stať sa superšíriteľom. Zároveň dodáva, že by mali ľudia zaočkovať hlavne deti, ktoré môžu rýchlejšie šíriť vírus. Prelom v očkovaní by mal prísť už na jeseň, pretože počet prípadov sa zvýši a v niektorých krajinách sa vrátia tvrdé opatrenia.

Je pravdepodobné, že vznikne nový variant, v ktorom sa už nebudeme môcť spoliehať výlučne na očkovanie. Delta je oveľa nákazlivejšia a ešte stále nie je jasné, či sa nebude ďalej rozvíjať. Podľa profesora budeme s vírusom žiť ešte mesiace, ak nie roky.

Najnovšie články