Po pôrode sa nevedela dostať na pôvodnú váhu. 12 kilo sa jej podarilo schudnúť vďaka tejto diéte

Monika Miková

Foto: Instagram (hausofketosis)

Choroba si nevyberá ani čas ani situáciu. Prichádza neohlásene a niekedy počas najkrajšieho obdobia nášho života. Príbeh, ktorý si prežila dvojnásobná mamina Nataly, sa môže však stať každej z nás.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alba (@hausofketosis) on

27-ročná denná študentka Nataly je dnes už dvojnásobnou maminou. Počas jej druhého tehotenstva jej bolo podľa portálu Women´s Health diagnostikované ochorenie hypothyroidmus, známe aj ako Hashimotova choroba. Priznáva, že prežila najťažšie obdobie svojho života, nakoľko odborníci správne diagnostikovali ochorenie až dva roky po objavení prvých symptómov.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alba (@hausofketosis) on

Nataly bola šokovaná, pretože nikdy pred tým nepočula o existencií podobnej choroby. Absolvovala množstvo testov a odberov, no napriek tomu sa väčšina lekárov domnievala, že ide o klasické tehotenské stavy. Symptómy tomu nasvedčovali: naberanie váhy, malátnosť, nedostatok energie, rýchla únava a pod.

Zvrat nastal po pôrode dcérky, kedy príznaky vôbec neustupovali, naopak rapídne rástli. Nataly sa podobne ako väčšina matiek snažila vrátiť na podobnú, predpôrodnú hmotnosť. Nedarilo sa jej to aj napriek najrôznejším diétám a cvičeniam. Jej váha dva roky od pôrodu neustále rástla.

Bod zlomu

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alba (@hausofketosis) on

Mladá matka sa preto rozhodla vyhľadať lekára, ktorý bude skutočne venovať pozornosť jej slovám. Cítila sa úplne vyčerpaná a zlomená, Nerozumela, kde robí chybu, veď po prvom pôrode šlo všetko veľmi hladko. Neprišlo jej normálne, čo sa deje s jej telom, navyše začala mať aj iné zdravotné problémy.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alba (@hausofketosis) on

Doktor jej diagnostikoval Hashimotovu chorobu, pričom jeho odporúčanie znelo keto diéta. Nataly k tomu spočiatku pristupovala skepticky. Ako jej lekár môže odporučiť len diétu pri jej zdravotnom stave? Za vyskúšanie to ale stálo. Po pár mesiacoch sa ukázali výsledky, kilogramy ubúdali a hladina jej hormónov sa konečne ustálila. Začala sa cítiť zdravá, pekná a plná energie. Rozhodla sa preto podeliť o jej príbeh. Možno to nebude fungovať na každú ženu, ale Nataly keto diéta v stave úplného zúfalstva pomohla.

Ako sa teraz stravuje?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alba (@hausofketosis) on

Keto diéta sa stala súčasťou jej života. Je pravda, že je to náročné a chce to veľa sebazaprenia, no výsledky sú reálne. K diéte pridala pravidelné cvičenie a cíti sa skvele. Priznáva, že na raňajky miluje zelený čaj, alebo čiernu kávu bez cukru, na obed mäso so zeleninou a na večeru má najradšej keto pizzu. Napriek chorobe sa jej podarilo schudnúť 12 kilogramov a cez víkend si dopraje aj nejakú tú maškrtu.

Skúšali ste niekedy, prípadne dodržiavate keto diétu? Ako ste spokojné s výsledkami? Dajte nám vedieť do komentára, ako ste si poradili s popôrodnými kilami vy.

Najnovšie články