Počas leta ma trápila mykóza na nohách. Prsty som si potrela týmto zázrakom a výsledky sa dostavili už za pár dní!

Monizz

Kozmetické prípravky určené na odstránenie mykózy a nechtových plesní, ktoré dostaneme bežne v drogériách, sú síce účinné, no na pokožku príliš agresívne. Výsledok je taký, že nohy nám „chorľavejú“ častejšie a po invazívnych zákrokoch nám na nich navyše ostávajú ranky, ktoré sa dlho hoja a špatia naše chodidlá v sandáloch. Prečo teda nevyskúšať niečo z lekárničky starých mám?

pexels.com

Presne takéto recepty sa osvedčili a fungovali celé desaťročia, pokiaľ ľudia nezačali vymýšľať a nevyvíjali čoraz agresívnejšie chemické produkty určené pre krajšiu pokožku. Podobne ako pri tvárovej kozmetike, aj tu je na mieste ostražitosť. Ani na tvár si predsa nedáte hocičo, čo vám ju skôr či neskôr zničí. Prečo teda na nohy?

Liečba plesní

Aj nechty majú svoje hranice a ak ich budete príliš pilníkovať a potom na ne nanášať špeciálne laky, viete, že im môžete ešte viac uškodiť. Chémia do otvoreného materiálu nepatrí, plesne sa dajú vyhubiť aj oveľa účinnejším a pritom menej agresívnym prostriedkom – jablčný ocot so sódou bikarbónou.

takprosto.cc

Pred pár dňami sa jeden známy vrátil z kúpeľov, kde nachytal nechtovú mykózu pravdepodobne pri bazéne. Tá sa však rozrastala tak rýchlo, že po niekoľkých dňoch mal nechty celkom zožltnuté a začali sa ukazovať dokonca známky vlnenia. S pomocou prišla jeho mama, ktorá dodnes uchováva zošit s liečivými metódami ešte po svojej mame.

takprosto.cc

Liečba plesní na nechtoch a nohách je známe presne tak dlho, ako je známy aj jablčný ocot. Napriek mnohým rokom dodnes je táto metóda účinná. Ocot zabíja priaznivé prostredie pre plesne a patogény, sóda zase neutralizuje kyseliny, čo má za následok, že vaše nohy nebudú po octe podráždené. Lekári dodnes radia používať jablčný ocot ako prevenciu ľuďom, ktorých kedysi potrápili nepríjemné mykózy na nechtoch alebo priamo na koži nôh.

Budete potrebovať:

1 pohár jablčného octu

5 ČL sódy bikarbóny

3 litre teplej vody

takprosto.cc

Vodu nechajte zovrieť, nalejte ju do lavóra a ešte do horúcej vylejte jablčný ocot. Počkajte, kým sa ochladí na 40-45 stupňov a prisypte sódu bikarbónu. Poriadne premiešajte, aby sa rozpustila a ponorte do lavóra nohy na 15-20 minút. Po kúpeli si nohy opláchnite čistou vodou, bez mydla.

O hodinu neskôr postup opakujte. Nemusíte zarábať nový lavór, iba do vychladnutej vody prisypte ešte 5 lyžičiek sódy bikarbóny.

pexels.com

Kúpeľ opakujte po dobu niekoľkých dní, ak je to možné, aj viackrát v priebehu dňa. Plesne budú v kyslom prostredí vyhubené a sóda zabráni ich ďalšiemu množeniu a šíreniu.

zdroj: babskeveci.sk, takprosto.cc

4
Komentovať