Pozor na tieto 3 príznaky rakoviny. Všetky si dokážete všimnúť počas jedenia, dajte si na ne pozor

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Výskum nám hovorí, že existuje viac ako 200 rôznych typov rakoviny, ale niektoré majú zreteľnejšie príznaky ako iné. Existujú spôsoby, ako zachytiť rakovinu skôr, než sa stane skutočne vážnou, a niektoré príznaky možno dokonca spozorovať počas jedenia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Daily Star, každý rok sa zistí 393 000 nových prípadov rakoviny a včasné zistenie rakoviny môže znamenať obrovský rozdiel – dokonca vám môže zachrániť život. MacMillan cancer support je britská charitatívna organizácia, ktorá pomáha ľuďom s rakovinou a ich rodinám a teraz sa rozhodli upozorniť na tri príznaky potenciálnej rakoviny, ktoré sa objavujú pri jedení.

Foto: Pexels

Na čo si dať pozor

Večera je kľúčovým momentom dňa, kedy si treba dávať pozor na niektorý z týchto problémov. Nafúknuté alebo opuchnuté brucho môže byť príznakom rakoviny, pretože je príznakom mnohých stavov, ako je rakovina vaječníkov alebo vajcovodov.

Macmillan tiež radí ľuďom, aby sledovali pohyby čriev. Akékoľvek drastické zmeny, ktoré trvajú tri týždne alebo dlhšie, by sa mali zaznamenať. To by mohlo zahŕňať sústavnú riedku stolicu, sústavnú tvrdú stolicu, zvýšený počet návštev toalety, alebo dokonca prítomnosť krvi.

Na čo si však treba dávať pozor najviac, sú tri príznaky, ktoré by ste inak mohli pripísať výberu stravy.

3 príznaky, ktoré sledovať

Najnovšie články