Ortopédi varujú: Bolesť chrbta vám môže spôsobovať aj zlá obuv! Ak máte doma tieto topánky, okamžite by ste ich mali vyhodiť

Zuzana Fulopova

Poznáte tú situáciu? Prídete do obchodu, a ak zbadáte krásne topánky vo vašej veľkosti, a ešte k tomu pohodlné, jednoducho ich musíte mať! Otázka pohodlnosti ale nie vždy znamená aj zdravie pre vaše chodidlo. Módny trend neznamená aj zdravý trend. A tak je tomu aj s topánkami nazývané ugg.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ugg topánky sú v predajniach už dlhší čas, ale stále sa tešia veľkej popularite. Ide o teplé pohodlné unisex topánky, ktoré k nám prišli z Austrálie, sú zvyčajne vyrobené z ovčej vlny so syntetickou podrážkou, a preto sú v takej obľube. Odborníci však varujú! Tieto topánky nám môžu spôsobiť bolesť v kolenách, a tým pádom to môže viesť k ortopedickým ťažkostiam.

https://www.instagram.com/p/Bbl0KSljzfk/?tagged=ugg

Daň za pohodlnosť

V týchto mäkkých topánkach sa nohy cítia ako v bavlnke, ale nie sú stabilné. Pri chôdzi neposkytujú podporu pre klenbu chodidla, čo má za následok, že zle našľapujete. Noha nie je stabilizovaná, mení pozíciu a tým pádom mení pozíciu aj celé telo. Toto vedie k  zaťaženiu kolien a kĺbov, až k zlému držaniu tela alebo dokonca do poškodenia chrupavky.

Ako si správne vybrať

Ak napriek všetkým odporúčaniam i tak zvolíte tento typ topánok pre mäkkosť, odporúčame vám nenosiť ich dlho na nohe, prípadne len ako domácu obuv. V dnešnej dobe už môžete nájsť na trhu viac modelov, a teda aj stabilnejšie kúsky. Pri výbere dbajte na to, aby vám presne sedeli na nohe a pri chôdzi ste necítili, že vám noha lieta. Pokiaľ ale už máte nejaké zdravotné problémy, odborníci túto obuv neodporúčajú vôbec nosiť.

Počúvajme svoje telo a zvolme radšej topánky, ktoré sú odporúčané aj ortopédmi, veď zdravie máme len jedno. A napokon pohodlné a mäkké topánky nájdeme aj v iných modeloch, ktoré sú taktiež štýlové. Čo poviete?

Pozri aj: Konečne som sa zbavila akné na brade, čiernych bodiek na nose a zapálených uhrov! Pomohla mi až táto jedna surovina, ktorá si poradí naozaj so všetkým!

zdroj: babskeveci.sk (Zuzu)