Ak požujete každý deň len kúsok tohto zázračného produktu, nemusíte viac chodiť k lekárom. Matka príroda sa o vás postará tak, ako to robila kedysi dávno, keď ešte medicína neexistovala

Monizz

Milovali ste lozenie po stromoch a neraz ste si pritom zalepili oblečenie a ruky živicou? Keby ste vtedy vedeli aká je zdravá, určite by ste ju jedli, kým by vám nebolo zle. Našťastie už nie sme deti a vieme, že všetkého veľa škodí. No vieme aj to, že v malých dávkach môžu aj netypické veci urobiť hotové zázraky. Napríklad taká živica.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Živica zo stromov, ktorú deti nazývajú lepkavá guma, stromové lepidlo, či slzy stromov, má celkom slušné liečivé a preventívne účinky. Keď začne z kmeňa stromu vychádzať jej forma je ešte tekutá. Postupne sa zmení na rôsol až nakoniec z nej ostane pevná až celkom tvrdá látka.

pixabay.com

Nie každá je jedlá

Ak vás zaujíma, či je možné jesť hociktorú živicu, odpoveď je rozhodne nie. V žiadnom prípade nekonzumujte živice z ihličnanov, pretože niektoré môžu obsahovať jedovaté látky. Tie, ktoré sú liečivé a aj chutné, pochádzajú hlavne z ovocných stromov. Najideálnejšie je dopriať si živicu z marhule alebo čerešne. Dokážu vyliečiť žalúdočné problémy ale aj opakovaný zápal črevnej sliznice.

pixabay.com

Zvieratá ju milujú

A vedia prečo! Zvieratá totiž poznajú účinky živice najmä vtedy, ak to preženú s potravou. Napríklad pre také králiky a zajace je živica tou najväčšou pochúťkou. Včely ju zbierajú na propolis a niektoré zvieratá si jej trením liečia poranenia. Jedia ju aj vtáky a drobné myšky.

pixabay.com

Na čo je dobrá?

Živica je vo všeobecnosti považovaná za liečivo a už v dávnych časoch ju používali naši predkovia na rôzne neduhy. Dnes máme ale žalúdky celkom iné a tie by nezniesli hocičo. Preto sa aj neodporúča konzumovať živica z iných, než ovocných stromov. Ak si chcete pomôcť, rozhodne zbierajte živicu. Pomôže vám normalizovať funkciu štítnej žľazy, prečistí vám cievy, posilní kardiovaskulárny systém, zlepší trávenie a posilní gastrointestinálny trakt, zvýši imunitu a môže tiež prispieť k liečbe pečene, či pankreasu.

pixabay.com

Pravidelné žutie živice vám pomôže znormalizovať žalúdočné šťavy, teda ju rozhodne prežúvajte, ak trpíte pálením záhy, hrudníka, chronickou bolesťou žalúdka. Živica je totiž najväčšmi účinným produktom pri prevencii žalúdka a čriev. V týchto miestach eliminuje toxíny, komplete prečisťuje a detoxikuje a dokonca napomáha chudnutiu.

pixabay.com

Dajte si maximálne 40 gramov ovocnej živice za deň. Deťom nedávajte viac ako 25 gramov. Tento približný údaj, samozrejme, závisí aj od celkovej hmotnosti človeka. Faktom však ostáva, že ak si každý deň požujete trochu živice, nič sa vám nestane, ba naopak, môže sa vám len polepšiť! Treba mať na pamäti, že ak to so živicou preženiete, môžete dostať koliky. Menej je niekedy viac. Nechoďte preto na hranice možností a prežúvajte živicu s mierou.

Pozri aj: TEST OSOBNOSTI: Uvideli ste na tomto obrázku najprv ženu alebo muža? Prečítajte si, čo to o vás prezrádza

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

Najnovšie články