Stačia aj základné cviky a na výživové doplnky zabudnite. 12 vecí, ktoré vám váš fitness tréner nikdy nepovie

Gabriela Kinčoková

Foto: pixabay

Dnes si už zdravý životný štýl zvolí čoraz viac ľudí. Zdravá strava, dostatočný pohyb a pravidelný pitný režim sú dostatočné nato, aby sa s vašim telom začali diať zázraky. Pri cvičení je dôležitá motivácia a netreba na ňu zabúdať aj v prípadoch, že chcete so všetkým skončiť. Práve v takýchto situáciách by vás mal podržať váš tréner. Toto je však 12 rád, ktoré vám nikdy nepovie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na požadovaný výsledok si budete musieť počkať

Foto: pixabay

Nečakajte, že schudnete 10 kilogramov za 1 mesiac. Tí, ktorí si dajú novoročné predsavzatie a začnú mať príliš veľké očakávania pravdepodobne na začiatku zlyhajú. Dokonalé telo sa nedá získať za pár týždňov. Dôležité je zobrať do úvahy tieto atribúty: hmotnosť, stavbu tela a vek. Samozrejme, že každým dňom budete vidieť malé zmeny, ktoré sa dejú s vašim telom, avšak dokonalá postava potrebuje čas. Niektorí ľudia vidia zmeny na svojom tele až po 6 mesiacoch. Dôležité je pochopiť, že kľúčom k dobrej postave je pravidelnosť, frekvencia výcviku a zdravá strava. Nie je potrebné každý deň stráviť v posilňovni.

Nie vždy je možné dosiahnuť požadovaný výsledok

Ak máte nejaký vysnívaný vzor postavy a rozhodnete sa, že takú chcete raz mať, nemusí to fungovať. Po prvé, je dôležité vziať do úvahy všetky genetické údaje a všetky vlastnosti tela. Niekomu rýchlejšie rastú svaly a iný má naopak rýchly metabolizmus. Navyše, mnohí tréneri a športovci používajú doplnky, ktoré im pomáhajú udržať si krásnu postavu. Preto, ak si stanovíte cieľ, ktorý nemôžete splniť stratíte tak akúkoľvek motiváciu. Ak chcete teda dosiahnuť svoj cieľ, zohľadnite všetky svoje schopnosti.

Zvyčajne stačí 5 až 7 tréningov s trénerom

Foto: pixabay

Mnoho ľudí tvrdí, že potrebujú trénera stále po svojom boku, aby dosiahli svoju vysnívanú postavu. Avšak, nie je to pravda. Zvyčajne je potrebných len 5-7 lekcií s trénerom. Naberiete čo najviac skúseností a potom môžete cvičiť aj sami. Po pár mesiacoch si opäť môžete zaplatiť trénera a zistiť, či robíte všetko stále správne. Je však pravda, že tréningy pod vedením trénera majú väčšiu hodnotu a určite človeka viac motivujú.

Základné cviky vytvoria krásnu postavu

Niektorí tréneri si udržiavajú svojho klienta tak, že vymýšľajú neustále nové a nové cvičenia, aby boli tréningy rozmanité a človek si povedal, koľko toho ešte nevie. Dôležité je však pochopiť, že ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, najúčinnejšie to bude s klasickými základnými cvikmi. Základnými cvikmi sú drepy, deadlifts, kliky a pod. Základné cviky majú aj druhú veľmi dobrú vlastnosť. Dokážu vám ukázať, na ktoré cviky vaše telo najlepšie reaguje. Samozrejme, aj iné cviky sú veľmi dôležité k tomu, aby ste dosiahli krásnu postavu. Naopak sú častokrát oveľa príjemnejšie a ľahšie.

Proteín nie je potrebný

Proteín vo všeobecnosti vôbec nie je potrebný. Keď prídu nováčikovia do posilňovne, veria v účinky športových doplnkov. V skutočnosti, ak máte pestrú zdravú stravu a nechcete sa zúčastniť súťaže bikiny fintess, nemusíte brať žiadne športové doplnky. Aj keď vám bude tréner ponúkať spaľovače tukov, radšej odolajte. Zdravá a pravidelná strava spolu s pravidelným cvičením vám úplne stačí.

Nie vždy vás cvičenie zbaví celulitídy

Foto: pixabay

Mnohé ženy si myslia, že pravidelné cvičenie môže zabrániť vzniku celulitídy alebo ju úplne odstráni. Nie vždy to tak však naozaj je. Akékoľvek kardio či silový tréning neodstraňuje celulitídu. Aj v prípade, že cvičíte a jete tú najzdravšiu stravu, môže sa stať, že celulitída zostane. Avšak, v tomto prípade môže byť celulitída aspoň menej výrazná.

Krásny a úzky pás nedosiahnete každodenným cvičením

Vo fitku mnoho žien stále cvičí cviky nato, aby mali čo najtenší pás. V skutočnosti to však nie je až také nevyhnutné. Ak chcete krásny a úzky pás, necvičte prioritne len také cviky. Pôjde to časom a postupne.

Pilates či joga nestačí

Ak chcete dosiahnuť krásne vyšportovanú a svalnatú postavu, v tom prípade len pilates alebo joga naozaj stačiť nebudú. Okrem toho, viac kalórií spálite v prípade, že si dáte poriadny tréning. Skupinové cvičenia sú dobrým doplnkom a voľbou, hlavne ak chcete zhodiť zopár kíl a dobre sa naladiť.

Ženy musia robiť viac opakovaní ako muži

Foto: pixabay

Ženský a mužský fitness tréning sú dve rozdielne veci. Kľúčom ku krásnej ženskej postave je viac opakovaní s krátkymi intervalmi oddychu. Faktom je, že ženy nemôžu trénovať v plnom rozsahu, pretože by mohli narušiť fungovanie svojho vnútorného prostredia. Práve preto ženy musia robiť viac opakovaní a len nie s maximálnou hmotnosťou.

Nemôžete veľa trénovať a málo jesť

Zníženie počtu kalórií je veľmi dôležité, ak chcete schudnúť. V prípade, že kombinujete cvičenie spolu so stravou je potrebné dopriať si dostatok jedla. V opačnom prípade sa ľahko môže stať, že počas cvičenia sa vysilíte a telo sa prepne do úsporného režimu a spomalí vám metabolizmus. Preto nie je potrebné každý deň tvrdo trénovať a málo jesť. Navyše, keď je telo preťažené, je vystavené stresu a to nepomáha pri strate hmotnosti.

Kardio tréning je dôležitý

Foto: pixabay

Kardio tréning je veľmi dôležitý v prípade, že potrebujete chudnúť. Proces spaľovania tukov sa však začína až po 40 minútach, napríklad na bežiacom páse. To znamená, že je potrebné, aby ste strávili kardio tréningom viac ako hodinu. Ak máte kardio tréning bezprostredne po silovom tréningu, stačí vám aj 20 minút. Počas kardio tréningu je potrebné sledovať si svoj pulz.

Dobrá postava sa dá dosiahnuť aj bez telocvične

Ak si viete odoprieť nezdravé potraviny a alkohol, potom si viete zacvičiť aj sami bez potreby akéhokoľvek fitness centra. Stačí len pravidelnosť, čo je 90% úspechu. Ak doma cvičíte a dodržiavate zdravú stravu úspech sa dostaví. Dôležité je mať veľkú motiváciu a uvedomiť si, že každé kilo, ktoré stratíte je veľmi dôležité a posúva vás dopredu.

 adme.ru

Najnovšie články