Táto jedna vec, ktorú máte v domácnosti, znižuje riziko infarktu, upravuje krvný tlak, ničí choré bunky a pomáha pri nadváhe a chudnutí v jednom čase

Monizz

Koreniny majú vynikajúce účinky na trávenie a aj to bol jeden z dôvodov, prečo ich ľudia v minulosti začali používať ako dochucovadlá. Okrem toho, že chuť jedla príjemne osviežili, napomáhali lepšiemu pracovaniu žalúdočných štiav a tým aj k rýchlejšiemu tráveniu. Ich používanie sa vyplatilo najmä pri mäsitých pokrmoch.

Článok pokračuje pod videom ↓
kajenskeepices-du-maroc
ailleurs-et-autrement.com

S postupujúcou dobou začali ľudia koreniny a byliny používať aj do iných jedál, no dodnes nikto nedokázal účinky korenín na iné aspekty, okrem lepšieho trávenia. Najnovšie však vedci dokázali pozitívnu vec. Kajenské korenie bolo po stáročia používané ako vynikajúce kulinárske dochucovadlo, dnes je pravdepodobne jednou z najúčinnejších bylín na svete!

kajenskemaxresdefault
youtube.com

Korením proti rakovine

Štúdie ukázali, že kajenské korenie môže vďaka vysokému obsahu vitamínov A,C,B, vápnika a draslíka významne rekonštruovať tkanivá žalúdka a peristaltickú činnosť v črevách. Okrem toho pôsobí ako katalyzátor a v spolupráci s medicínskymi liečivami násobne zvyšuje možnosť liečby rakoviny!

Vedci o spojitosti s liečbou rakoviny

Účinná látka v kajenskom korení je kapsaicín. Z tohto faktu vychádzal v roku 2004 doktor Sanjay K. Srivastava spolu s kolegami z Pittsburghskej lekárskej fakulty, kedy sa svojej štúdii začal naplno venovať. Po niekoľkých rokoch zistil, že kapsaicín obsiahnutý v kajenskom korení narúša v nádorových bunkách niektoré funkcie.

kajenskekelly_griffin_manchester
cancerresearchuk.org

„Naše výsledky ukazujú, že kapsaicín je účinný v boji proti rakovine, indukuje apoptózu v rakovinových bunkách a nevytvára žiadne významné poškodenie pankreatických buniek, čo dokazuje, že môže byť použitý ako účinné chemoterapeutické činidlo pri náročnej liečbe rakoviny pankreasu“, povedal doktor Srivastava.

Od štúdie tohto lekára sa odrazili aj iní vedci a krátko na to prišiel s novým výskumom doktor Soren Lehmann zo Sinajskejkého medicínskeho centra. Ten tvrdil, že „Kapsaicín má silný účinok na bunky karcinómu prostaty.“

kajenskejalopenosinpots1
pigletinportugal.com

Hoci vedci v Japonsku preukázali, že kajenské korenie dokáže silne ovplyvniť liečbu rakoviny, prišli aj na ďalšie aspekty zdravia, v ktorých je kajenské korenie účinnejšie než sme doteraz tušili.

Alternatívna liečba?

Štúdie kajenského korenia však ukázali ešte mnoho iných výsledkov. Napríklad to, že kajenské korenie stimuluje uvoľňovanie hlienu z dýchacích ciest. Efekt je podobný ako keď zjete čili. Uvoľní sa vám nosová dutina, začnú vám slziť oči a vaše telo sa začne potiť.

Okrem tohto kajenské korenie zvyšuje telesnú teplotu, pretože dokázateľne stimuluje krvný obeh. Je všeobecne známe, že niektoré silné byliny sú schopné stimulovať horúčku a potenie, a tým aj znižovať telesnú teplotu.

Japonci zasa dokázali, že kajenské korenie má neuveriteľné účinky pri srdcových ochoreniach a predovšetkým pri infarktoch. Podľa ich výskumov dokáže lyžička kajenského korenia prehltnutá pri predinfarktovom stave zastaviť prichádzajúci infarkt už do tridsiatich sekúnd!

kajenskehypothyroidism-weight-loss-722x406
everydayhealth.com

Okrem týchto väčších výskumov sa tiež zistilo, že kajenské korenie je vynikajúce na chudnutie. Konzumácia kajenského korenia v jedle znižuje následnú chuť do jedla a zlepšuje metabolizmus. Takisto je veľmi účinné proti infekciám a parazitom, preto ak sa doma poraníte, zatnite zuby a nasypte si kajenské korenie na ranu. Bude to síce veľmi štípať, ale aspoň sa nemusíte obávať následných komplikácií spojených so zápalom.

kajenskedigestive-system_625x350_61464339049
ndtv.com

No a v neposlednom rade je kajenské korenie veľkým bojovníkom proti parazitom v črevách. Ak máte teda problém so stolicou a máte pocit, že vo vašom čreve nie je všetko tak, ako by malo byť, nasypte si do pohára pomarančového džúsu ½ kávovej lyžičky kajenského korenia. Džús bude trochu pikantnejší, ale vaše problémy by to malo po pár užitiach vyriešiť.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), panecirco.com