Diéta na 2 dni: Ak budete dodržiavať toto pravidlo aj naďalej, schudnúť 10 kilogramov do plaviek nebude žiadny problém

Lucia Mužlová

Foto: instagram.com/deliciouslyella/

Ak vám ostáva už len pár dní do nejakej udalosti, tento dvojdenný detox, resp. diéta by vám výrazne mohla pomôcť. Niektorí majú radšej dlhodobé zdravé stravovanie, iným postačí len akési prečistenie organizmu jednorázovo. My sa držíme pravidla všetko s mierou, no ak skombinujete túto dvojdennú diétu so zdravším životným štýlom, mohlo by to priniesť výsledky, po akých túžite.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: unsplash

Len si to predstavte. V piatok odídete z práce a v pondelok dostanete komplimenty, ako dobre vyzeráte. Že je to nemožné? Za vyskúšanie predsa nič nedáte. Nie je to o hladovaní ani obmedzovaní sa, či dňoch len na vode. Stačí, keď si zvolíte tie správne kombinácie a potraviny, ktoré pripravíte navyše veľmi jednoducho.

2-dňová strava

Na raňajky by ste si mali dať niečo ľahšie a hlavne nezaťažovať žalúdok pečivom alebo napríklad vajíčkami, ktoré sú zbytočne ťažké na trávenie, aj keď obsahujú veľa bielkovín, čo je samozrejme dobré. Skúste zvoliť ovsenú alebo pohánkovú kašu s ovocím. Pokiaľ ju varíte na sporáku, v závere do nej  môžete primiešať jedno rozšľahané vajíčko. Dosiahnete tak správny podiel bielkovín hneď v prvom jedle. Ak ste zvyknutý na pečivo, zvoľte tmavé, prípadne viaczrnné a k tomu kozí syr alebo bryndzu a veľa veľa čerstvej zeleniny. Aj odborníci na stravovanie by vám však povedali, že čím tekutejšia strava na ráno, tým lepšie.

Foto: unsplash

Na obed si dajte ľahký šalát, ktorý bude pozostávať zo zelených listov, baby špenátu, polníčku a pridáte k nemu aj čerstvú uhorku a cherry paradajky. Celé to zakvapnite olivovým olejom, šťavou z citróna a ideálne bude si k šalátu dať trošku lososa. Nahraďte kuracie prsia práve rybou. Obsahuje viac výživných látok, bielkoviny, je ľahšia na trávenie a jednoducho, v tejto kombinácii je to naozaj dobrota.

Na večeru odporúčame niečo ľahšie. Pripravte si čerstvý hummus (prípadne môže byť aj z obchodu) a nakrájajte si k nemu zeleninu na tenké paličky. Mrkva, paprika, zeler, uhorka, je to len na vás. Ak máte chuť na niečo iné, v tomto prípade sú ideálnou voľbou práve vajíčka so zeleninou.

Foto: unsplash

Počas dňa nezabúdajte na pitný režim, pokojne si doprajte aj kávu (najlepšie bez mlieka) a čaje (ideálne zelený alebo biely, prípadne konopný čaj). Vypiť by ste mali 3 a viac litrov vody, choďte na prechádzku a ak budete mať ťažšiu fyzickú záťaž, zvýšte aj množstvo vody. Na desiatu a olovrant si dajte napríklad jablko alebo pohár rastlinného mlieka.

Foto: unsplash

Ďalší tip na raňajky je napríklad smoothie, do ktorého môžete ľahko zakamuflovať aj zeleninu, ktorú nemáte veľmi v obľube. Vyhýbajte sa citrusom a jahodám, obsahujú látky, ktoré ovplyvňujú vaše pH. Na raňajky si tiež môžete dať diétne palacinky, ktoré pripravíte jednoducho pomocou ovsených vločiek, vajíčka a popučeného banánu. Počas týchto dvoch dní je ideálne zapojiť do jedálnička mletý mak, chia semienka a konopné semienka.

Čo sa obeda týka, pokojne zvoľte pečené bataty alebo tekvicu. Stačí ich dobre ochutiť a upiecť v rúre. Ak máte chuť na mäso, vyberajte si chudé mäso, aby ste žalúdok zbytočne nezaťažovali. Počas týchto dvoch dní sa skúste vyhýbať ryži a cestovinám.

Foto: flickr

Na večeru si môžete dať aj tuniaka vo vlastnej šťave a hlavne dodržiavajte pravidlo, že čerstvá zelenina jednoducho nesmie chýbať. Pripraviť si môžete aj dusenú mrazenú zeleninu na cesnaku, prípadne varenú cviklu s kozím syrom alebo bryndzou.

Bez toho, aby ste hladovali takto môžete za dva dni schudnúť aj 1,5 alebo 2 kilogramy. Najlepšie je začať napríklad počas víkendu. Veď víkend vždy ubehne tak rýchlo, preto ak si myslíte, že by ste sa s dodržiavaním trápili, môžete si takto psychologicky pomôcť prekonať prvotné obavy.