Obyčajný sklenený pohár som použila na výrobu najkrajšej jarnej dekorácie. Hotová bola za 10 minút a obdivujú ju všetky moje priateľky

Monika Miková

Foto: FiveRings at English Wikipedia [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

Počas tohto týždňa doznievajú jarné prázdniny v posledných troch krajoch Slovenska. Počasie vonku je stále ešte premenlivé, no my sa môžeme už pripraviť na jar krásnymi a nápaditými dekoráciami. Oživia každú miestnosť vášho bytu, či domu. Nechajte sa preto nami inšpirovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cumberland River Farm (@cumberlandriverfarm) on

Vytvorte si náhradu trávnika. Prvok, ktorý pripomína trávu evokuje jar jasným štýlom. V kombinácií s farbou (záleží na vás či zvolíte bielu klasiku, alebo farebnejšie prevedenie) rozhodne nič nepokazíte.

Živé kvetinové aranžmány v malých nádobách z vodou zaplnia miestnosť v momente farbami a privedú vás aj na iné myšlienky. Stačí teda niekoľko vetvičiek zlatého dažďu a jednoduchá nádoba, alebo váza a máte vyhraté. Inšpirovať sa môžete aj takýmito mini záhradkami, ktoré vytvoríte s pomocou obyčajných zaváraninových pohárov.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jenny 🌸 (@wallflower_cottage) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @plantsandsmallthings on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Veronika (@siedliszcze) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Magdalena Piróg (@kwiaciarynka) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lou ☮️ Young (@marylouiseyoung) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tulip Prank (@tulip_prank) on

Niečo podobné ako predchádzajúci nápad je použiť malé kvetinky (môžete aj umelé) v zaváraninových pohároch rôznych tvarov a zavesiť ich jutovým povrázkom, či zaujímavo rozložiť po izbách.

Kvetinové vence na vchodových dverách nemusíme snáď ani predstavovať. Táto nadčasová myšlienka v rôznych prevedeniach veruže nikdy nezapadne prachom! Môžete použiť i konáriky, mach, škrupinky, perie, jutovinu, kuriatka, zajačiky, či iné jarné prvky.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fleurelity Floral Studio (@fleurelity) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BayTree (@baytreeco) on

Niekedy treba aj riskovať, tak ako v kombinácií tvrdého s jemným prvkom. Táto šikovná myšlienka je určitým spôsobom prevzatá z módnej brandže. Vytvoria sa tak zaujímavé a nečakané kontrasty napr. staršie, drevené debničky v kombinácií s bielymi ružami a pod. Taktiež môžete použiť rustikálny štýl, alebo rôzne geometrické tvary v kombinácií s farebnými kvetmi. Zaručene zaujmete hostí.

Využite staré nepotrebné veci vo vašej domácnosti a recyklujte ich na neobyčajnú jarnú výzdobu. Stará, ošúchaná, hrdzavá krhlička s kyticou tulipánov v sebe neskutočne spestrí priestor vašej domácnosti. Experimentujte! Nepotrebné, deravé topánky nevyhadzujte. Zasaďte do nich kvietky vo vašej skalke pred domom a i.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by • 𝔸𝕟𝕕𝕣𝕖𝕨 • (@simplytooshabbyinspo) on

Ak máte radi provensálsky štýl, vytvorte si ho. Postačí vám kus starého nábytku, ktorý nedokonale natriete na bielo, či bledomodro. Pár železných kvetináčov, do ktorých nasadíte napr. levandule.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Susan | Saw Nail and Paint (@sawnailandpaint) on

Máte doma mnoho drobných prvkov, ale neviete ako ich skombinovať? Vytvorte si nečakaný jarný mix napr. na poschodový štýl. Možno vás prekvapí ako aj taký nesúlad môže vyzerať pekne a zaujímavo.

Jarnú, modernú dekoráciu pre klasikov predstavujú jednoduché konáriky vo váze. Na ne prilepte rôznofarebné brmbolce, alebo maličké klbká bavlniek. Neskutočný efekt zaručený.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Retherford Heidi Keir (@ruth.and.company) on

Máte po ruke starý, dlhší dáždnik, ktorý už nevyužijete? Premeňte ho na kvetináč. Do jednotlivých medzierok vložte kvety (aj umelé môžu byť) a stred dáždnika jemne previažte farebnou stuhou.

Dekoráciou, ktorou rozhodne nič v jarnom štýle nepokazíte sú hniezda rôznych veľkostí s vajíčkami i bez nich. Môžete pridať i malých vtáčikov.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌿Homestead Studios🌿 (@_homesteadstudios) on

Naplňte vázu farebnými vajíčkami (odporúčame 3 tóny farieb, ale je to na vás) a vložte kvety. Vyniknete pre vtipnú myšlienku, ktorá zaujme.

Medzi dobré nápady patrí i vystrihnúť zajačika z lepivého materiálu a nalepiť na pohárik. Ten následne nastriekať bledou farbou a odlepiť nálepku. Pohár môžete zasypať drobnými cukríkmi pre deti, či farebnými vajíčkami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tristian (@creative.wife.life) on

homebnc.com