Toto mi kompletne prečistilo pečeň a postavilo ma na nohy. Cítim sa lepšie, zdravšie a dokonca som začala sama od seba chudnúť

Monizz

Jeden z najdôležitejších orgánov ľudského tela dokáže pri nesprávnom fungovaní narobiť poriadnu šarapatu. Ak sa cítite zle, nechutí vám jesť, ste unavení či máte pocit neustáleho napätia a stresu, môže byť za tým aj pečeň. Ako je to možné? Celkom prirodzene. Po toľkých rokoch rýchlych obedov či sviatkov s hromadou jedla striedajúcimi sa s hladovkami ste ju jednoducho vyšťavili.

Článok pokračuje pod videom ↓
pexels.com

Stres, alkohol, prejedanie sa, alebo naopak, časté diéty či jednoducho zlá životospráva, rýchle tempo a nervozita, hádky či nepríjemnosti s deťmi sa na vás rozhodne podpísali. Existuje však zoznam šiestich produktov, ktoré vás dostanú do formy a pomôžu zregenerovať vašu pečeň.

Cesnak

O terapeutických vlastnostiach cesnaku sa už popísalo veľa, no málo na to, aby ľudia vedeli, že je fantastickým a účinným liekom na regeneráciu pečene. Obsahuje mnoho antioxidantov a minerálov, ale aj selén a arginín, ktoré sú na problémy s pečeňou naozaj výborné!

pexels.com

Grapefruit

Grapefruity nie sú len na chudnutie či pre páry, ktoré sa snažia o splodenie dieťatka. Pri pravidelnej dennej konzumácii grepov vám vaša pečeň začne vysielať ďakovné signály a po pár týždňoch sa budete cítiť ako znovuzrodení. Ak nemáte radi samotné grepy, potom celkom postačí grepová šťava zriedená s vodou alebo s pomarančovým džúsom.

pexels.com

Cvikla

Cvikla je skvelá pre krvinky, no aj zdravú pečeň. Účinkuje vo viacerých sférach spojených so žalúdkom a brušnou dutinou. Zabezpečuje správne fungovanie pečene a obnovuje jej bunky. Okrem toho je prečisťujúca kúra prostredníctvom cvikle tá najšetrnejšia.

pixabay.com

Olivový olej

Nie nadarmo bol v minulosti olivový olej všeliekom na rôzne neduhy. Jeho významné vlastnosti napomáhajú regenerácii a naštartovaniu vnútorných mechanizmov. Stačí, ak si ho budete v týždennej kúre dávať za čajovú lyžičku ráno nalačno a večer pred spaním. Nezabudnite však naňho ani potom, stačí ak si ho budete pridávať do jedál.

pixabay.com

Med

Aj keď je sladký a sladké sa v zdravom jedálničku vo veľkom množstve neodporúča, je prírodný a hlavne je to hotové zlato! Na detoxikáciu a regeneráciu pečene teda doslova. Odborníci odporúčajú pri prečisťovacích kúrach jesť čajovú lyžičku medu každú hodinu počas jedného týždňa. Je to trochu náročné a počas prvých dní sa nemusíte cítiť vôbec dobre, ale telo si zvykne a postupne sa dostavia aj prvé pozitívne účinky. Začnete cítiť, že sa „vnútri“ dávate dokopy.

pixabay.com

Kurkuma

Ostrá a orientálna kurkuma funguje na pečeň ako balzam na popraskané pery. Pridávajte si ju pravidelne do stravy a naučte sa ju jesť stále a často.

sovkusom.ru

Ak do svojho týždenného jedálneho lístka zahrniete aspoň jednu z vyššie uvedených potravín, uvidíte, že vaše zdravie sa zlepší a s ním príde aj nový dych. A bez pochýb aj radosť zo života.

Pozri aj: Za 8 dní sa mi podarilo schudnúť až 6 kilogramov a to všetko vďaka vodnej diéte. Jedla som všetko, dokonca aj cestoviny na večeru!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

Najnovšie články