Na problémové trávenie a kŕče v bruchu je tu recept z prírodnej lekárničky. Pripravte si tento nápoj a váš žalúdok sa vám stokrát poďakuje!

Monizz

Tráviace a zažívacie ťažkosti trápia neuveriteľné množstvo ľudí po celom svete. Nie každý o svojich starostiach so žalúdkom alebo črevami hovorí otvorene, no v priemere platí, že každý druhý človek prežíva pravidelné ťažkosti spojené s vyprázdňovaním alebo trpí nepríjemnými pocitmi bolesti brucha pred či po jedle.

pixabay.com

Toto všetko signalizuje, že niečo nie je v poriadku a je načase začať sa o svoj gastrointestinálny trakt starať. Ako prvé musíte, samozrejme, navštíviť lekára. Ako druhé môžete zmeniť pár drobnosti vo vašom stravovaní. A možno ani tak nejde o stravovanie, ako o jeden konkrétny nápoj, ktorý na zažívacie ťažkosti pôsobí ako balzam na ubolené rany.

Aby trávenie nebolo trápenie

Na rozdiel od liekov, domáce produkty sú k nášmu telu o niečo šetrnejšie, bezpečnejšie, a aj cenovo dostupnejšie. V prípade, že ide o vážny zdravotný problém rozhodne neváhajte a lieky užívajte. Ak však trpíte len bežnými ťažkosťami, toto vám určite pomôže.

pixabay.com

Kurkuma, zázvor, med a kokosové mlieko

Nápoj pozostáva z toho najlepšieho, čo príroda pozná na boľavé bruchá a nesprávne fungujúce črevá. Kurkuma obsahuje aktívne zložky, ktoré pomáhajú trávenie normalizovať. Zázvor mierni bolesti a odstraňuje pocit na vracanie či nevoľnosť. Kokosové mlieko je fantastickým prírodným preháňadlom, pri ktorom sa ale nemusíte báť, že nestihnete na toaletu dobehnúť. Okrem toho pomáha liečiť zápaly, časté zápchy, ochorenia močových ciest, a aj obličiek. Med je zasa prírodné antibiotikum, obsahuje viac ako 5000 enzýmov a väčšina z nich podporuje práve trávenie.

pixabay.com

Budete potrebovať:

1 ČL kurkumy

500ml kokosového mlieka

1 kúsok koreňa zázvoru (podľa vašej chuti)

1 PL medz

ananás podľa chuti

Všetko okrem medu zmiešajte v mixéri a dajte variť na 5 minút. Potom počkajte, kým zmes vychladne, pridajte med a dobre premiešajte. Pite nalačno alebo po raňajkách, v princípe je to jedno. Nápoj vám pomôže prečkať najhoršie časti dňa bez obvyklých bolestí či kŕčov a navyše pri ňom môžete zabudnúť na nepríjemný zápach z úst.

pixabay.com

Kým sa zažívacie problémy nestanú chronickými a len ťažko liečiteľnými, môžete pre svoje zdravie urobiť niečo aj bez pomoci chémie a liekov. Kombinácia týchto štyroch surovín vám k zdravému žalúdku a črevám iste pomôže. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Zistite podľa tabuľky svoju ideálnu hmotnosť. Možno by ste vôbec nemali držať diéty, ale skôr naopak, priberať

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať