Postupujte podľa tohto návodu každý deň a budete vyzerať až o 10 rokov mladšie

Lucia Mužlová

Talianska masáž tváre. Unikátna technika, ktorá umožňuje rýchle omladenie pleti. Je vhodná aj pre dámy, ktoré nemajú veľa voľného času, pretože je naozaj rýchla. Začnite s ňou už dnes a pokračujte každé ráno a uvidíte, ako sa vaša pokožka zlepší, vrásky sa stratia a kontúry tváre budú opäť jasnejšie.

Článok pokračuje pod videom ↓
masaz1
takprosto.cc

Pred samotnou masážou naneste na tvár príjemný hydratačný krém. Pokožka bude jemnejšia, natiahnutá a pružná. Všetko, čo budete na masáž potrebovať, sú vaše prsty. Samozrejme, k dokonalej pleti potrebujete ešte trochu viac. Dostatok odpočinku, spánku, zdravú stravu a veľa vody. Prečo jej však nedopriať aj kvalitnú masáž?

Ako na to?

Začnite v spodnej časti tváre a postupujte smerom od brady až po čelo. Jemne pritlačte a vyviňte tlak, ktorý vám je príjemný.

Prvá etapa masáže by mala trvať asi 2 minúty. Obrázok číslo 1 ukazuje myslené čiary, podľa ktorých by ste sa mali orientovať. Je v poriadku, ak sa vaša pokožka trochu sfarbí dočervena. To znamená, že sa prekrvuje, a že obeh prebieha v hornej, ale aj v spodnejších vrstvách kože.

masaz2
takprosto.cc

Masáž doma samozrejme znamená úsporu peňazí a je vhodná pre všetkých tých, ktorí nemajú čas navštevovať často kozmetické salóny. Je to účinný a lacný spôsob, ako vyzerať mladšie.

Druhá etapa masáže nielenže zlepší krvný obeh v oblasti tvárových vrások, ale tiež je to akási lymfatická drenáž. V prvej etape masírujte smerom od brady k čelu v horizontálnom smere. Počas ďalších dvoch minút masírujte v smeroch, ktoré sú zobrazené na obrázkoch 2 a 3. Váš nos, brada, čelo a líčka budú vyzerať sviežo a pevne. Ďalšiu minútu by ste sa mali venovať masáži časti tváre, ktorá je vyobrazená na obrázku 4.

masaz3
takprosto.cc

Tretia etapa masáže je zameraná na vrásky okolo očí a na lícne kosti. Začať by ste mali jemným tlakom a postupne by ste mali prejsť na silnejšiu stimuláciu. Väčší tlak by však nemal trvať dlhšie ako 3 sekundy. Na obrázku číslo 5 sú zobrazené referenčné body a celá masáž by nemala trvať dlhšie ako 2 minúty.

masaz4
takprosto.cc

Záverečná fáza masáže je zobrazená na obrázku 6 a 7. Stačí, ak počas jednej minúty budete stimulovať vyznačené body. Potom sa presuňte na body zobrazené na obrázku 7 a taktiež vyvíjajte tlak po dobu 1 minúty.

masaz5
takprosto.cc

Masáž dokončite pomocou prstov pozdĺž masážnych línií, ktoré sú znázornené na obrázku číslo 8.

Podľa tohto návodu si dokážete aj vy doma urobiť masáž celej tváre. Tento postup, pokiaľ ho budete opakovať každý deň, vám pomôže opäť získať zdravú, pružnú pokožku, zbavíte sa ostro viditeľných vrások a vaša tvár bude oživená a bude mať zdravú farbu a lesk. Ak budete túto masáž aplikovať pravidelne, výsledky na seba nenechajú dlho čakať a určite nebudete sklamaní. Omladzujúci efekt pocítite aj vo forme komplimentov od svojho okolia.

Ak sa vám tento článok a celkovo masáž páči, podeľte sa o tieto užitočné rady aj so svojimi priateľkami. Veď ktorá žena by nechcela vyzerať mladšie?

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články