Ako schudnúť po sviatkoch? Toto je 3-dňový jedálniček, vďaka ktorému môžete zhodiť až 5 kilogramov

Lucia Mužlová

Ako prebiehali sviatky u vás? Tiež to bolo o sladkých aj slaných dobrotách, ktoré ste na stole mali už od Vianoc? Ak otvoríte chladničku, určite tam ešte nejaké zásoby nájdete. Aj keď si každý rok hovoríme, že to už urobíme inak, väčšine žien sa to nedarí. Okrem zásob doma nás v tomto období čakajú aj návštevy, kde taktiež ochutnávame rôzne dobroty. Studená sprcha prichádza v týchto dňoch.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: unsplash/rawpixel

Aj vy máte pocit, že ste sa za posledné dni premenili na veľké vrece zemiakov? Verte mi, nie ste sami. Tento pocit má momentálne zrejme každá žena. Čo robiť s prebytočnými kilami, ktoré sme cez sviatky pribrali a usadili sa nám na tých najnevhodnejších miestach? Tukové zásoby, ktoré sa nám v tele uložili však nie sú to jediné. Ešte tu máme zavodnenie a taktiež potraviny, ktoré sa jednoducho trávia horšie a ťažšie. Ak ste nepribrali, možno aj tak zvažujete pár dní v „chudnúcom“ režime. Ten trvá 3 dni.

Foto: unsplash/i yunmai

Nie je to klasická diéta. Je to 3-dňový jedálniček, kde obmedzíte príjem sacharidov a výrazne zvýšite príjem bielkovín. Práve počas sviatkov to bolo celkom naopak. Telu táto zmena prospeje a keď už nič iné, aspoň sa zbavíte toho zvláštneho pocitu v žalúdku, ktorý sa vás drží už od Silvestra.

3-dňový jedálniček:

Ešte predtým, ako sa naraňajkujete, odstopujte si polhodinu, kedy vypijete teplejšiu vodu s vytlačeným citrónom. Tento jednoduchý nápoj pomáha zlepšiť metabolizmus a taktiež rozprúdi krv vo vašich črevách.

Na raňajky si dajte jogurt s ovocím. Asi o dve hodiny neskôr si doprajte nastrúhanú mrkvu spolu s jablkom. Ak nechcete tuhú verziu, hoďte ich do mixéru a vytvorte tekuté smoothie. Obed by mal pozostávať zo zeleninového šalátu s olivovým olejom, bez soli, bez korenín a hlavne, bez dressingu. Na večeru si doprajte chudé mäso, rybu a ako prílohu si dajte dusenú zeleninu, prípadne zeleninu pripravenú na pare. V žiadnom prípade by ste nemali ísť spať hladný.

Foto: unsplash/Jessica Lewis

Takto by ste sa mali stravovať počas troch dní, pričom obmieňajte hlavne zeleninu podľa chuti. Ranný jogurt môžete vymeniť za kašu a ak vás trápi hlad pred večerou, dajte si napríklad hummus so zeleninou alebo vyskúšajte mix orieškov (nesolených), ktoré obsahujú veľa zdravých tukov.

Po večeri si doprajte šálku zeleného čaju a počas troch dní pite veľa čistej vody. Cukor a iné sladidlá sú úplne mimo.

Foto: unsplash/bruce mars

K týmto trom dňom zapojte aj športové aktivity. Na rozhýbanie čriev je najlepší beh alebo chôdza. Zeleniny môžete zjesť neobmedzené množstvo a mala by spolu s bielkovinami tvoriť gro jedálnička. Nechoďte na diétu prirýchlo a hneď tak razantne. Aj keď si to neuvedomujete, cvičenie a zmena stravovania je pre telo veľký stres. Preto sa o svoje telo starajte s láskou. Inšpirovať môžete aj najlepšiu priateľku, veď vo dvojici ide všetko ľahšie.

Pozri aj: Toto je najkritickejší vek v živote človeka, tvrdia odborníci. Dôvod je bohužiaľ alarmujúci a to aj na Slovensku

Lucia M.

Najnovšie články