7 spôsobov, ako sa zbaviť tuku na bokoch, a všetky sú neskutočne jednoduché

Michal Blaško

Za chvíľu je tu leto a mnohí z nás chcú mať krajšiu postavu do plaviek. Ak sa chcete dostať do formy, vyskúšajte týchto 7 cvikov, ktoré vylepšia vašu postavu už za 30 dní.  Nebudete musieť chodiť pravidelne do posilňovne alebo si kupovať špeciálne vybavenie. Všetko, čo potrebujete, je odhodlanie a desať minút denne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Doska

cviky
brightside.me

Doska je statické cvičenie, čo znamená, že sa nemusíte sa pohybovať. Znie to síce jednoducho, ale opak je pravdou. Začína sa v pozícii, ako by ste robili kľuky, pričom sa o zem opriete lakťami. Dbajte na to, aby ste mali hlavu v predĺžení chrbtice, čiže hlava smeruje dopredu, chrbát je rovný. Na bruchu pocítite, že svaly začali pracovať. Plynulo dýchajte a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Následne cvik ukončite tak, že uvoľníte brušné svaly a ľahnete si na podložku.

Kliky

cviky1
brightside.me

Tento cvik je asi jeden z najznámejších, ale aj najúčinnejších. Ľahnite si na podložku, vystrite nohy, špičky sa dotýkajú podložky. Dlane položíme vedľa seba, ruky máme pokrčené v lakťoch. Telo začneme dvíhať pomocou rúk, pričom hore sa dvíhame rýchlejšie a smerom nadol pohyb kontrolujeme a je pomalší. Snažte sa, aby chrbát a nohy boli vystreté a celé telo držte počas cvičenia spevnené.

Cvik na stehenné a sedacie svaly

cviky2
brightside.me

Cvičenie začnite v polohe, aká je znázornená na prvom obrázku. Potom natiahnite pravú nohu a ľavú ruku a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Opakujte aj s opačnou nohou a rukou. Uistite sa, že ruky a nohy máte vystreté a neohýbate ich do strán.

Drepy

cviky3
running.competitor.com

Drepy sú predovšetkým o rovnováhe. Nohy rozkročte približne na šírku ramien. Chrbticu máme vyrovnanú. Potom ideme pomaly do podrepu, akoby ste si chceli sadnúť na nízku pomyselnú stoličku. Kolená a chodidlá by mali tvoriť priamku. Ak neviete udržať rovnováhu, predpažte ruky tak, ako je to znázornené na obrázku. Z dolnej pozície sa snažíme vytlačiť nohami znovu naspäť hore.

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články