Fitness tréneri odporúčajú: toto je 10 TOP cvičení, s ktorými ide chudnutie samo. Prvé výsledky už po dvoch týždňoch!

Zuzana Fulopova

Kardio cviky alebo posilňovanie? Určite sa mnohé z nás potýkali s touto otázkou, keď sa rozhodli schudnúť a posilniť svaly. Ak ste si stále nevybrali, odpovedzte si práve na otázku, či chcete viac spáliť kalórie, alebo nabrať svalovú hmotu. Pri ktorom cvičení ale  stratíme najviac kalórií a pri ktorom naopak, naberieme svalovú hmotu?

Článok pokračuje pod videom ↓

# Švihadlo

Počet spálených kalórií: 667 – 990 za hodinu (ak skáčete 120 krát za minútu).

Ukázalo sa, že tento malý jednoduchý predmet je veľmi efektívny v boji proti tukom. Pri cvikoch so švihadlom nie len spálite tuky, ale aj vytvarujete ramená, posilníte stehná a naviac sa zabavíte. Zaručujeme vám, že pri kombinácii rôznych špeciálnych cvikov sa určite aj veľa nasmejete!

# Rýchly beh do/z kopca

Počet spálených kalórií: 639 – 946 za hodinu.

Sem sa radí striedanie šprintu pri maximálnej námahe, teda do kopca alebo po schodoch, a behu pri minimálnej záťaži, teda z kopca alebo schodoch. Pri stúpaní by šprint nemal trvať viac ako 20 sekúnd a pri klesaní by mal beh trvať dvojnásobok tohto času.

# Kickbox

Počet spálených kalórií: 582 – 864 za hodinu.

Pri tomto tréningu sa vám spevní celé telo, schudnete a naviac sa naučíte sebaobrane. Pri cvičení by mali byť prestávky krátke, teda po 90 sekundovom sparingu 30 sekúnd odpočinku. Skúste si to vyskúšať!

# Intervalová cyklistika

Počet spálených kalórií: 568 – 841 za hodinu.

Pri intervalovom bicyklovaní spálite viac kalórií ako pri bicyklovaní s nízkou intenzitou. Ak dokonca počas tréningového obdobia stupňujete intervaly s vysokou intenzitou, zvýšite aj výdaj kalórií.

# Beh

Počet spálených kalórií: 566 – 839 za hodinu.

Samozrejme, že sem patrí aj beh. Odporúča sa ho kombinovať so šprintom a to tak, že po 60 sekundovom behu prejdete na 30 sekundový šprint. Pri dlhom behu dokonca spaľujete nadbytočné kalórie aj po zvyšok dňa a to už stojí za to, čo poviete?

# Kettlebell

pixabay

Počet spálených kalórií: 554 – 822 za hodinu.

Aj okruh HIIT, ktorý využíva kettlebell, je taký efektívny, že spaľujete ešte niekoľko hodín po tréningu. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, uistite sa, že pri jednotlivých cvikoch sa nezastavíte pri každom pohybe.

# Stacionárny bicykel

Počet spálených kalórií: 498 – 738 za hodinu (silným tempom).

Aj pri tomto cvičení sa odporúča striedať tempo a záťaže. Začnite 10 sekundovým intenzívnym šliapaním (100 otáčok za minútu, až viac), následne 50 sekundovou uvoľnenou jazdou. Potom prejdite na 15 sekundový šprint a 45 sekúnd uvolnenia, následne 20 sekúnd šprintu a 40 sekúnd uvoľnenia. Samozrejme nezabúdajte prepínať záťažové stupne!

# Schody

Počet spálených kalórií: 452 – 670 za hodinu (pri 77 krokoch za minútu).

Chodenie po schodoch môžete tiež výborne zapojiť do vášho tréningu. Aby ste docielili efektívne cvičenie a držali rovný chrbát, držte v každej ruke 1 až 3 kilovú činku. Najlepšie na tom je, že začať cvičiť môžete napríklad aj na takej prechádzke mestom.

# Silový tréning

Počet spálených kalórií: 341 – 504 za hodinu.

Pri tomto druhu cvičenia zvýšite hlavne svoju svalovú hmotnosť. Pri cvičení by ste mali opakovať každú sériu trikrát, pričom jednotlivé cviky by mali byť zamerané na precvičenie celého tela. Dnes už nie je problém nájsť na internete rôzne tréningy, pri ktorých vám stačí cvičiť 15 až 20 minút tri až štyrikrát v týždni.

# Power joga

Počet spálených kalórií: 226 – 335 za hodinu.

Vynikajúce cvičenie založené na sile, pri ktorom nie len získate pružnosť, ale aj zrelaxujete dušu je joga. Pri power joge si naviac okrem straty hmotnosti zlepšíte dýchanie a naberiete svalovú hmotu. Tak hor sa do toho!

Poznáte aj vy účinné cvičenia pri ktorých spálite veľa kalórií? Dajte nám vedieť v komentároch!

Pozri aj: Zdravý plán na chudnutie: Jedzte, čo chcete, no pite podľa tejto tabuľky. Výsledok je úbytok až 15% tuku za 7 dní

                                                                                                          Zuzu, womenshealthmag.com

Najnovšie články