Svojho synčeka miluje napriek hendikepu. Keď mamička chytila nohu svojho dieťaťa, ostala jej v ruke

Lucia Mužlová

Foto: flickr

V prípade zranení niekedy rozhodujú doslova minúty a predvídavosť. Môže sa stať, že aj malé zranenie môže byť predzvesťou niečoho vážnejšieho. Dôležité je správne spoznať príznaky. V tomto prípade prišla pomoc v poslednej chvíli.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portám Metro informoval o mamičke synčeka, ktorý žiaľ trpel sepsou. Pri pohľade na jeho usmiatu tváričku by ste si pomysleli, že je to normálne zdravé dieťa. Oliver však pred pár týždňami takmer prišiel o život. 23-ročná mamina Abigail Wardle si všimla, že sa niečo deje. V nemocnici malému Oliverovi zistili kontrakčnú sepsu a lekári varovali pred najhorším.

Nožička jej ostala v ruke

Sepsa vraj bola vyvolaná neidentifikovateľnou infekciou v oblasti krku. Rodičia prišli so synom do nemocnice v hodine dvanástej. Jeho stav bol taký vážny, že žiaľ malý Oliver prišiel o všetky štyri končatiny. Dokonca sa jeho mama zverila s tým, že jeho malá nožička jej ostala doslova v ruke. Stav bol vážny a rodičia zúfalí. Skvelí tím lekárov však Oliverovi pomohol a dnes je chlapček v domácej starostlivosti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cocooned | Karen & Demos (@cocooned_au) on

Čaká na protézy a je ako každé iné malé dieťa, napriek svojmu hendikepu. Pre portál Metro mladá mamina povedala: „Ľudia nás ľutujú, no ja sa cítim ako tá najšťastnejšia mamina na svete. Oliver je stále s nami a napriek tomu, že nemá ruky ani nohy, je to statočný malý chlapček. To, čím sme si však prešli bolo strašné a v živote som nemala taký strach. Oliver bol však odvážny, tak som bola aj ja.“

K doktorovi šli okamžite

Zarážajúce však je, že keď sa na začiatku začalo s Oliverom niečo diať, rodičia s ním okamžite išli k lekárovi. Ten však len skonštatoval, že je v poriadku a mali by mu dať viac tekutín. Do 48 hodín sa jeho stav výrazne zhoršil a skončil v nemocnici, kde ho museli resuscitovať. Bol bledý a letargický, stonal od bolesti. Nakoniec ustal aj plač, Oliver bol na tom naozaj veľmi vážne. Rodičia však nemali potuchy, že sa jedná o sepsu. V nemocnici sa malému chlapčekovi začali podivne sfarbovať končatiny, rodičia si mysleli, že modrá, lebo mu je zima. Až potom prišla správa o kóme a sepse a tiež o amputácii končatín.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anna Maino (@squint_queen) on

Mama opísala stratu jednej nožičky veľmi reálne. Práve keď spolu so zdravotnou sestrou dvíhali Olivera a chceli ho prezliecť, odpadla mu časť nožičky, ktorá ostala Abigail v ruke. Musel to byť veľmi nepríjemný ba až otrasný zážitok. Dnes sa však chlapčekovi uľavilo a je doma, teší sa zo života a čaká na protézy. Rodina vraj niekedy má aj zlé dni, no ich syn Oliver je stále nažive a to je to najdôležitejšie pre každého rodiča.