Ak uvidíte na svojom dieťati toto, okamžite utekajte do nemocnice. Mamička svojmu synovi rýchlou reakciou zachránila život

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

V prípade zranení niekedy rozhodujú doslova minúty a predvídavosť. Môže sa stať, že aj malé zranenie môže byť predzvesťou niečoho vážnejšieho. Dôležité je správne spoznať príznaky. Dobrým príkladom je mamička, o ktorej informuje portál Womenshealthmag. Svojmu synovi rýchlou reakciou zachránila život.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mama z Veľkej Británie zobrala svojho syna na pohotovosť potom, čo spadol v zoologickej záhrade. Ukázalo sa, že spravila dobré rozhodnutie. Alexandra Ruddy, mamička 8-ročného chlapca, zverejnila svoj príbeh na Facebooku. „Asi pred týždňom trochu spadol, keď sme boli v zoologickej záhrade. Vyčistila som mu ranu na ruke a povedala som mu, ako sa má o to starať,“ napísala. O niekoľko dní si však všimla, že rana sa síce zahojila, ale sčernela, zväčšila sa a smerom k dlani sa chlapcovi tiahol červený pásik. Práve ten ju presvedčil o tom, že musí ísť so synom do nemocnice.

Z obyčajnej ranky otrava krvi

Na pohotovosti ju lekár pochválil za to, že prišla. Z malej ranky sa nakoniec vykľula otrava krvi, teda sepsa. Alexandra svojho syna priviedla do nemocnice včas, takže mohla byť hneď uskutočnená správna liečba a nasadené antibiotiká. Sepsa je totižto život ohrozujúci stav a keď sa podcení, môžu zlyhať životne dôležité orgány.

Dôležitá je rýchla reakcia

Ak sa podľa odborníkov sepsa nezistí včas, môže prejsť do septického šoku, ktorý ohrozuje kardiovaskulárny systém, spôsobuje veľmi nízky krvný tlak a neprimeraný prietok krvi do životne dôležitých orgánov. Našťastie, Alexandra zareagovala včas.

Svojou skúsenosťou chce pomôcť ďalším

Mamička teraz dúfa, že sa vďaka jej príbehu poučia aj ostatné a spoznajú otravu krvi včas. Práve preto zdieľala na svojom Facebooku aj fotografiu synovej ruky, aby vedeli sepsu lepšie spoznať. Spomínala taktiež, že takto rýchlo zareagovala práve vďaka fotografii jej priateľky, ktorá mala so svojím dieťaťom podobný zážitok. „Dúfam, že tento príspevok pomôže niekomu presne tak, ako mne pomohol príspevok mojej kamarátky spred dvoch rokov,“ napísala.

Otrava krvi je naozaj veľmi nebezpečná záležistosť a práve preto by sme mali brať do úvahy všetky jej príznaky. Práve rýchlou reakciou môžeme predísť katastrofe. Keď niečo podobné zbadáte na svojom dieťati alebo na niektorom zo svojich blízkych, jednoznačne to nezanedbajte. Nikdy neviete, či práve preventívna cesta do nemocnice nezachráni život vášmu blízkemu.

Najnovšie články