Domáce analgetikum z oleja a soli: Tento liek našich starých materí vás zbaví bolesti kĺbov, svalov a dokonca aj chrbtice

Lucia Mužlová

Mnohí z nás sa už stretli s bolesťou hlavy, kĺbov či svalov. Niekto takéto bolesti zažíva často a tí, čo majú šťastie, ich zažijú len párkrát za život. Často ju však pretrpíme so zaťatými zubami a snažíme sa pomôcť si dostupnými liekmi z lekárne. Mám pre vás riešenie, ktoré určite stojí za vyskúšanie. Navyše, ušetríte kopu peňazí za lieky, čo sa určite hodí.

Článok pokračuje pod videom ↓
liek1
sovkusom.ru

Problém s užívaním liekov spočíva v tom, že sú často návykové a koniec koncov, po čase strácajú svoj účinok. Ak liečime nejaký problém, mali by sme sa porozhliadnuť aj po prírodnejších formách, alternatívnych, či tzv. babských receptoch. Možno tento pomôže práve vám. Vedľajšie účinky? S týmto liekom určite žiadne.

Ako zmierniť bolesť?

Najskôr je nutné, aby ste si uvedomili, aký druh bolesti vás trápi. V prípade, že sa jedná o problém, ktorý je spojený s chrbticou, kĺbmi, opuchmi a pomliaždeninami či modrinami, tento liek je pre vás vhodný.

liek2
sovkusom.ru

Kĺby navyše vyžadujú zvýšenú pozornosť. Liečba bolesti kĺbov prostredníctvom soli je veľmi stará metóda, o ktorej naši predkovia veľmi dobre vedeli. Rovnako dobrý efekt má soľ aj na chrbticu. Soľ má skvelé účinky a jej prednosť spočíva najmä v tom, že dané miesto zahrieva a uvoľňuje svaly. Tento liek však nelieči len bolesť kĺbov.

Soľ taktiež dokonale vsakuje prebytočnú vlhkosť. To je dôvod, prečo je vhodná na liečenie opuchov a modrín či odrenín. Je to podobný princíp ako keď sa aplikuje jód do uší. Soľ zlepšuje krvný obeh a čistí telo od toxínov.

liek4
sovkusom.ru

Všetko, čo budete potrebovať, je kvalitná soľ a olivový olej. Ak máte tieto dve zložky, môžete sa pustiť do výroby lieku.

Postup:

V miske si zmiešame cca 20 lyžíc olivového oleja a 10 lyžíc kvalitnej soli (ja som použila himalájsku). Zmes nalejeme do uzatvárateľnej nádoby a necháme ju zavretú stáť po dobu dvoch dní na mieste, kde je izbová teplota. Za ten čas sa do oleja uvoľnia všetky prospešné látky a liek je pripravený na použitie.

Ako na to?

liek3
sovkusom.ru

Soľnú masáž je najvhodnejšie vykonávať ráno alebo v doobedňajších hodinách. Skontroľujte postihnuté oblasti. Ak tam máte drobné rany, soľ by sa do nich nemala dostať, a teda musíte počkať, pokiaľ sa ranky zahoja.

Soľ s olejom ľahko premiešame a trošku si nalejeme do dlaní. Masírujeme postihnuté miesto a dávame si pozor na intenzitu. Nemali by sme masírovať príliš silno. Jemné krúživé pohyby budú dostatočné.

Výsledok závisí od dĺžky masáže. Môžete začínať na troch minútach a postupne sa môžete dopracovať až k 20 minútam. Keď dokončíte masáž, soľ nezmývajte. Stačí, ak postihnuté miesto utriete papierovou vreckovkou.

liek5
sovkusom.ru

Prvé výsledky by ste mali pozorovať už po prvom týždni intenzívneho masírovania. Aj drobné bolesti sa vytratia a dokonca môžu aj úplne zmiznúť. Ak vám už nepomáhajú žiadne lieky z lekárne, určite by ste mali vyskúšať túto overenú metódu.

My vám samozrejme prajeme, aby vás aj v tomto roku obchádzali všetky bolesti a starosti a prajeme hlavne pevné zdravie!

Pozri tiež: To, čo sa stane, keď si budete masírovať tieto body, je neuveriteľné

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru

 

Najnovšie články